2. - "А" група
  3. Черно море завърши с победа подготовката за новия сезон

Черно море завърши с победа подготовката за новия сезон

Георги Иванов използва 22-ма футболисти в срещата с Калиакра

Черно море завърши с победа подготовката си за новия сезон. В контролна среща пред собствена публика "моряците" победиха Калиакра с 2:0. През първото полувреме Черно море бе по-добрият отбор на терена.

Домакините откриха резултата още в 3-ата минута. Михаил Венков проби по левия фланг и центрира, а Стенли Окоро засече топката с крак за 1:0. Три минута по-късно Георги Божилов стреля опасно от границата на наказателното поле, но в аут.

В 12-ата минута Симеон Райков стреля опасно по диагонал, но вратарят на Калиакра Димитър Илиев изби топката. В 16-ата минута голмайсторът Стенли Окоро можеше да реализира нов гол. Той стреля по земя от 20-ина метра, но след удара му топката се отби в левия страничен стълб на вратата на Калиакра.

За гостите единственото по-сериозно положение бе в 40-ата минута, когато Джунейт Яшар стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Георги Китанов.

И през втората част домакините бяха по-дейният и активен отбор на терена. До 60 минута треньорът Георги Иванов смени всички футболисти, започнали срещата като титуляри. През второто полувреме първото сериозно положение за Черно море бе в 67-ата минута, когато Стефан Станчев центрира, Бекир Расим засече топката с глава, но защитникът на Калиакра Милен Бонев изчисти от голлинията.

В 77-ата минута Бекир Расим центрира в наказателното поле на Калиакра, вратарят излезе неразчетено и Иван Коконов отбеляза за 2:0.

Георги Иванов използва 22-ма футболисти в срещата. Преди началото на двубоя официално бе представен съставът на Черно море за новия сезон.

Ботев (Пд) пусна билетите за мача с Левски

От клуба припомнят, че в продажба са и пакетни пропуски за трите домакинства през октомври

Недялков: Няма как да станеш добър футболист, ако нямаш условия