2. - Англия
  3. Англия не можа да вкара на Хондурас с човек повече (ВИДЕО+СНИМКИ)

Англия не можа да вкара на Хондурас с човек повече (ВИДЕО+СНИМКИ)

Буря над Маями спря мача за 40 минути, а англичаните притесниха феновете си с пропуски

Англия игра 25 минути с човек повече, но така и не намери начин да вкара на Хондурас за 0:0 в контрола на „Сън лайф” в Маями. Проверката беше последна за албионците преди първия им мач в груповата фаза на Световното първенство срещу Италия след точно седмица.

Мачът беше прекратен за 40 минути през първото полувреме заради буря със светкавици и гръмотевици, а вечерта ще бъде запомнена като подвластна на природните стихии, след като малко по-рано Белгия и Тунис също спряха мача помежду си за около 40 минути заради градушка в Брюксел.

Рой Ходжсън направи цели 10 промени спрямо състава, който победи Перу с 3:0 на „Уембли”. Единственият, който запази титулярното си място, беше Уейн Рууни, a Дейвид Бекъм гледаше от ложите.

Силен удар на Уелбек затрудни вратаря, но Гаридо първи стигна до топката и изчисти. Лалана получи при бърза контра, Уелбек добре остави за Стъридж, който изпусна от чиста позиция.

Веднага след този пропуск дойде прекъсването на мача. Бурята наближи опасно близо със светкавици и гръмотевици, а главният съдия прекрати мача и организаторите посъветваха публиката да напусне трибуните в Маями и да се подслони някъде на сухо и по-сигурно място.

Дъждът наистина заваля и когато бурята поотмина срещата беше подновена около 40 минути след спирането на играта.

Хубава атака на Англия мина през няколко човека, но Фигероа внимаваше и изби от краката на Адам Лалана.

Ходжсън включи Уилшър и Баркли на почивката и извади Рууни и Джерард. По-младите играчи разнообразиха атаките и Англия беше близо до гола на няколко пъти.

Уилшър и Стъридж направиха двойно, но фалцовият удар на халфа на Арсенал мина встрани. После Лалана изведе Уелбек, но вратарят Валадарес спаси с тялото си.

В 66-ата минута Антонио Бекелес удари с ръка Рос Баркли при въздушен сблъсък и беше изгонен с втори жълт картон, а Англия доигра оставащите над 25 минути с човек повече.

„Трите лъва” разочароваха с пропуски до края и така и не стигнаха до победен гол.

Глен Джонсън копна добре за Стъридж, но съотборникът му в Ливърпул отблизо направи голям пропуск с глава.

7 минути преди края Франк Лампард замени Хендерсън и записа своя мач под номер 105 за английския национален отбор.

Уилшър и Баркли бяха най-опасни след влизането си като смени и те двамата създадоха едно последно положение, но Лалана го пропусна и Англия даде поводи за притеснения на своите фенове преди мачовете с Италия, Коста Рика и Уругвай на Мондиала.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)