2. - Англия
  3. Болтън записа нов провал, Стоук взе трите точки на "Британия Стейдиъм" (видео)

Болтън записа нов провал, Стоук взе трите точки на "Британия Стейдиъм" (видео)

Рожденикът Мартин Петров с по-малко от половин час игра, Фулъм се спаси в края срещу Уигън

В мач, игран на „Британия Стейдиъм”, отборът на Стоук Сити постигна домакинска победа над стремящия се да се класира в европейските турнири през следващия сезон Болтън. Мачът завърши 2:0 в полза на „грънчарите”, а по-малко от половин час игра записа българинът Мартин Петров, който празнуваше 32-и рожден ден, но не успя с нищо да помогне да предотвратяването на поражението.

През първата част Стоук бе тимът, който създаде повече опасни ситуации пред Яскелайнен. Още в 8-ата минута Тунджай можеше да открие за тима на Тони Пулис, но ударът му не намери целта, преминавайки вляво от гредата на вратаря на Болтън.

Гостите отвърнаха с пропуск на Матю Тейлър няколко минути по-късно, като изстрелът на футболиста от далечно разстояние премина много далеч от рамките на вратата на Бегович и излезе в аут.

Резултатът бе открит в 37-ата минута, когато Дани Хигинботъм, намиращ се във вратарското поле на Болтън, вкара за 1:0. До почивката не падна втори гол в срещата и Стоук водеше с едно попадение, когато изтекоха първите 45 минути.

През втората част Болтън създаде повече положения, но играчите на Оуен Койл бяха наказани за втори път в 63-ата минута, когато Зат Найт извърши грубо нарушение в наказателното си поле, а реферът посочи бялата точка. Зад топката за Стоук застана Матю Етърингтън и с изстрел в долния ляв ъгъл на вратата на Яскелайнен удвои преднината на тима си.

В 66-ата минута Мартин Петров се появи в игра за гостите. Болтън обаче така и не успя да отбележи попадение и записа четвърти пореден мач в Премиършип без победа.

Успехът изкачи Стоук на 8-ото място в класирането, а „грънчарите” вече са с 30 точки. Болтън е 7-ми със същия актив.

В друг мач от кръга, Уигън и Фулъм завършиха наравно 1:1, като този резултат не задоволяваше нито един от двата тима. Резултатът бе открит от Уго Родайега в 57-ата минута, но гостите от Фулъм достигнаха до точката малко преди края, когато Джонсън изравни.

Равенството измъкна Уигън от зоната на изпадащите и тимът е с 22 точки на 17-ото място, а Фулъм е 15-ти с точка повече.

Тен Хаг: Уважавам критиците