2. - Англия
  3. Евертън отново не прости на Йънг Бойс (ВИДЕО)

Евертън отново не прости на Йънг Бойс (ВИДЕО)

„Карамелите” нанизаха общо седем гола във вратата на швейцарците и са на 1/8-финал в Лига Европа

Евертън постигна нова победа над Йънг Бойс в Лига Европа. След 4:1 в първия мач, „карамелите” стигнаха до успех с 3:1 на „Гудисън парк” и след общ резултат 7:2 се класираха за 1/8-финалната фаза на турнира.

След хеттрика си в първата среща Ромелу Лукаку отбеляза нови два гола. Квин Миралас бе авторът на третия гол за домакините, а Секу Саного се разписа за Йънг Бойс.

Всъщност, гостите изненадващо поведоха още в 13-ата минута Саного се възползва от недобра реакция на Тим Хауърд след далечен удар на Нузоло и отблизо откри резултата.

В 24-тата обаче домакините получиха дузпа, след като Улфли събори Нейсмит в наказателното поле. Зад топката застана Лукаку и не сбърка за 1:1. Пет минути по-късно белгиецът отбеляза втория си гол в срещата и общо петия в двата мача срещу Йънг Бойс. Гарбут центрира в наказателното поле, Лукаку засече топката и я прати в мрежата на Уолфли.

Три минути преди края на първата част Кевин Миралас оформи крайното 3:1, след като засече подаване на Дарън Гибсън.

Жребият за 1/8-финалите ще бъде теглен в петък от 14:00 часа.