2. - Англия
  3. Лестър сложи край на впечатляващата серия на Саутхямптън (ВИДЕО)

Лестър сложи край на впечатляващата серия на Саутхямптън (ВИДЕО)

"Лисиците" стигнаха до домакински успех с 2:0

Лестър постигна трудна, но ценна победа с 2:0 над Саутхамптън в сблъсъка между двата тима от 19-ия кръг на Премиър лийг. По този начин "Лисиците" спряха невероятната серия от 4 месеца без загуба като гост за "Светците". За последно те бяха загубили далеч от дома в първия кръг при гостуването на Кристъл Палас на 12 септември. Днес обаче играчите на Ралф Хазенпютъл си тръгнаха с наведени глави от "Кинг Пауър Стейдиъм", след като Джеймс Мадисън в 39-ата и Харви Барнс в 95-ата минута.

Първото полувреме Саутхамптън изглеждаше по-опасният от двата отбора и пропусна две добри възможности. В 24-ата минута Че Адамс нахлу в наказателното поле и стреля отблизо, но Каспер Шмайхел спаси. В 41-ата минута и Райън Бертранд се включи в предни позиции и тества рефлекса на Шмайхел, който имаше трудносни, но успя да опази вратата си.

В същото време Лестър успя да открие резултата в 39-ата минута. Тогава Юри Тилеманс пусна изваждащ пас за Джеймс Мадисън в наказателното поле и той от малък ъгъл успя да прати топката под напречната греда, вкарвайки много красив гол.

Гостите обаче продължиха да бъдат много опасни и през втората част. Още в началните секунди те организираха бърза атака, завършила с изстрел на Уилям Смолбоун и ново спасяване на Шмайхел. В 73-ата минута пък далечен шут на Стюарт Армстронг се отби от напречната греда.

Две минути по-късно и домакините пропуснаха нелош шанс. Изстрел на Харви Барнс бе изчистен от защитник пред голлинията. В 85-ата минута и Джейми Варди пропусна да реши всичко в мача. Той финтира бранител в наказателното поле и стреля отблизо, но в тялото на вратаря.

В заключителните минути "Светците" се хвърлиха в атака, но вместо да вкарат изравнителен гол, те получиха такъв в своята врата. Домакините организираха контраатака, Харви БАрнс излезе очи в очи с вратаря и хладнокръвно оформи крайното 2:0.

Така Лестър взе трите точки и се изкачи до 2-ото място във временното класиране с актив от 35 пункта. Саутхамптън пък остава на 8-ата позиция с 29 точки.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)