2. - Англия
  3. Ливърпул задълбочи кризата при Съндърланд (ВИДЕО)

Ливърпул задълбочи кризата при Съндърланд (ВИДЕО)

С успеха "червените" изравниха по-точки шестия Манчестър Юнайтед

Ливърпул заслужено победи Съндърланд с 1:0 в двубой от 19-и кръг на Висшата лига. "Червените" можеха да стигнат и до по-убедителен успех, но направиха редица пропуски особено през вторите 45 минути.

Домакините започнаха по-добре мача. В 16-ата минута Джермейн Дефо бе изведен на добра позиция, но силния му удар към горния ъгъл бе отбит от Миньоле с върха на пръстите му.

Малко по-късно Ливърпул отговориха с добро изпълнение на Фирминьо. Той отправи силен удар от над 25 метра, но Вито Маноне успя да избие топката, която се отби и от гредата.

В 37-ата минута отново Фирминьо стреля в наказателното поле, но ударът му не бе достатъчно силен, за да затрудни Маноне.

"Червените" стартираха вихрено втората част. В 47-ата минута още Лалана отклони към Бентеке в наказателното поле, който от няколко метра с десния крак порази целта - 1:0. Интересното е, че това е шести гол на Бентеке в кариерата му срещу Съндърланд.

Пет минути след това Борини от домакините пропусна да изравни, но стреля право във вратаря на Ливърпул.

В 78-ата минута момчетата на Юрген Клоп бяха близо до второ попадение, но тогава удар на Фирминьо бе блокиран в последния момент.

В самия край с изключителни пропуски се отличиха Джордан Ибе и Кристиан Бентеке. Това в крайна сметка не се оказа фатално и Ливърпул стигна до трите точки.

Вратарят на Ливърпул Симон Миньоле пък завърши годината като играча на своя пост с най-много запазени сухи мрежи във Висшата лига - 16.

С успеха Ливърпул изравни по-точки шестия Манчестър Юнайтед, но му отстъпва само по голова разлика. Съндърланд пък е предпоследен и все повече се отдалечава от място над зоната на изпадащите.