2. - Англия
  3. Масажист надъхал Челси за успеха над Сити

Масажист надъхал Челси за успеха над Сити

„Били крещеше толкова силно и неразбираемо на шотландски акцент, че нямаше смисъл да говоря”

Масажистът Били Маккълък е произнесъл речта, надъхала Челси за ключовото 1:0 на терена на Манчестър Сити в понеделник вечер.

Лондончани надиграха напълно фаворита за титлата на негова земя и спечелиха психологически предимство в битката за върха във Висшата лига. Арсенал води с 55 точки в класирането, пред Сити и Челси са с по 53.

И докато медиите се надпреварваха да изстрелват хвалебствия за съвършения тактически план на Жозе Моуриньо, португалецът се измайтапи на пресконференцията.

"Не бях аз”, каза Специалния, цитиран от „Труд”.

„В съблекалнята преди мача говореше масажистът ни. Били крещеше толкова силно и неразбираемо на шотландски акцент, че нямаше смисъл да говоря. За последно казах нещо на играчите по обяд..."

Разбира се, Моуриньо поддържа сценария в типичен стил и прави роли за "Оскар". Това е част от характеристиката му. Друга, по-важна част е, че подрежда отлично отборите си в големите мачове.

Челси напълно тушира Сити, спря най-силното нападение в Европа и създаде достатъчно ситуации да спечели три мача - включително и три греди, спасили домакините.

Бранислав Иванович пък обясни жестовете си да разрошва косите си, след като вкара победния гол.

Сърбинът иронизирал вратаря на съперника Джо Харт, който е герой в реклама на шампоан против пърхот.