2. - Англия
  3. Първа загуба за Юрген Клоп в Ливърпул (ВИДЕО)

Първа загуба за Юрген Клоп в Ливърпул (ВИДЕО)

Кристъл Палас с втора поредна победа на "Анфийлд"

Ливърпул претърпя първо поражение при новия си треньор Юрген Клоп. Тимът отстъпи с 1:2 като домакин пред Кристъл Палас на "Анфийлд".

По този начин Ливърпул заема 10-о място във временното класиране със 17 точки, а Кристъл Палас ги изпревари и вече е осми с 19.

Гостите започнаха по-силно и откриха резултата в 20-ата минута. Яник Боласие бе точен с удар с левия крак в долния десен ъгъл на Симон Миньоле.

Ливърпул имаха добри шансове след това да изравнят, но няколко пъти от добри ситуации Кристиан Бентеке не се възползва. Гол на Бакари Сако пък бе отменен заради засада.

Все пак в 42-ата минута Адам Лалана намери с пета на удобна позиция Кутиньо, който с десния крак реализира за 1:1.

Въпреки тоталното превъзходство на домакините Кристъл Палас стигна до победен гол. Осем минути преди края Скот Дан реализира след корнер. С глава той намери горния ляв ъгъл на вратата.

Любопитното е, че за Палас това е втора поредна победа на "Анфийлд" в последните шест месеца.