2. - Англия
  3. Уест Хем се доближи на точка от оцеляването (ВИДЕО)

Уест Хем се доближи на точка от оцеляването (ВИДЕО)

"Чуковете" вкараха три гола за едно полувреме на Уотфорд

Уест Хем победи един от преките си конкуренти за оцеляване и се нуждае само от една точка в оставащите два кръга, за да си запази мястото си в елита. "Чуковете" спечелиха с 3:1 домакинството си на Уотфорд от 36-ия кръг на Висшата лига.

Лондончани взеха стабилна преднина от два гола още в първите десет минути. Първо "стършелите" сгрешиха при изнасянато на топката, домакините отнеха и с няколко паса елиминираха защитата на съперника, а Михаил Антонио получи в наказателното поле, за да вкара за 1:0.

След това Джаред Боуен центрира отдясно и намери Томаш Сучек с глава вкара за 2:0.

В 36-ата минута "чуковете" добавиха трето попадение на сметката си. Деклан Райс овладя на ъгъла на наказателното поле и с прекрасен диагонален удар не остави шансове на вратаря за 3:0.

Уотфорд вдигна оборотите през второто полувреме и още в 49-ата минута върна един гол. Абдулай Дукуре напредна на скорост, финтира защитник и стреля, но в гредата. Топката обаче попадна в Трой Дийни, който отблизо не сгреши за 3:1.

Гостите имаха още шансове да се върнат в мача, но и домакините пропуснаха някои добри възможности, като особено впечатляващ бе опитът на Себастиан Але да прехвърли вратаря Бен Фостър в 73-ата минута, но ветеранът със сетни сили успя да докосне топката и да попречи да влезе във вратата му.