2. - Англия
  3. В АНГЛИЯ: Лестър се приближи само на точка от първото място (ВИДЕО)

В АНГЛИЯ: Лестър се приближи само на точка от първото място (ВИДЕО)

"Лисиците" сразиха Нюкасъл на "Сейнт Джемсис Парк"

Лестър спечели с 2:1 Нюкасъл на "Сейнт Джемсис Парк" в мач от 17-ия кръг на английската Висша лига. Успехът приближи "лисиците" само та точка от първото място. Лидер в Англия е Ливърпул, който има равен брой точки - по 33, с втория Манчестър Юнтайтед, но головата му разлика е по-добра. Двамата гранда са с мач по малко от Лестър. Нюкасъл, който в предишния си мач спъна шампионите (1:1), записа пети пореден мач без победа и е на 15-а позиция в класирането.

Първото полувреме няма да бъде запомнено с много интересни ситуации пред двете врати.

При една от тях Варди изведе Тилеманс сам срещу вратаря. Останаха съмнения за засада, но реферът не даде сигнал. Асистентът му край страничната линия също не вдигна своя флаг. До отбелязване на попадение обаче така или иначе не се стигна.

В средата на частта гол на Варди бе отменено за засада. Повторенията показаха, че действително нападателят на "лисиците" е бил зад защитата.

Само 10 минути след началото на втората част Мадисън изведе Лестър напред след асистенция на Джейми Варди. В 72-рата Тилеманс удвои аванса на своя тим, а 10 минути по-късно Андрю Керъл върна надеждите на своя отбор за нещо от този мач.

В крайна сметка силите на "свраките" не стигнаха за повече и срещата завърши при този резултат.

Следващото изпитание за Нюкасъл е Арсенал във ФА Къп (9 януари), докато Лестър гостува на Стоук Сити на същата дата в същото състезание.
Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)