2. - Англия
  3. Венгер: Рискувахме и спечелихме

Венгер: Рискувахме и спечелихме

„Най-важното беше, че Андерлехт не успя да се възползва от предимството си, което имаше след като вкара гол."

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер призна, че е предприел „тактически риск" срещу Андерлехт снощи в мач от Шампионската лига, който лондончани спечелиха като гост с 2:1.

Домакините водеха с гола на Анди Нахар в 71 минута, но с две попадения в последните две минути дело на Киърън Гибс и Лукас Подолски Арсенал взе трите точки. В края на мача Венгер пусна в игра Джоуел Кембъл, Алекс Оклейд-Чембърлейн и Подолски и това се оказа решаващо за изхода на мача.

„Получи се ситуация, в която рискувахме, изцяло тактически риск, но се получи - обясни Венгер. - Последните пет минути във всеки един мач в Шампионската лига са много важни и ние се представихме много силно в този период от време.

Венгер допълни, че сега шансовете на Арсенал да излезе от групата са много по-големи като обясни, че за това ще са достатъчни победи у дома, тъй като тимът вече има 6 точки.

Тен Хаг: Уважавам критиците