2. - Англия
  3. Юнайтед не допусна изненада и е на осминафинал за ФА Къп (ВИДЕО)

Юнайтед не допусна изненада и е на осминафинал за ФА Къп (ВИДЕО)

"Червените дяволи" разгромиха с 4:0 Уигън

Манчестър Юнайтед спечели с категоричното 4:0 двубоя срещу Уигън в надпреварата за ФА Къп. „Червените дяволи” постигнаха успеха след попадение на Фелайни преди почивката (44`) и още три през втората част на Смолинг (57`), Мхитарян (74`) и Швайнщайгер (81`). Юнайтед стигна осминафиналната фаза на турнира, след като в днешния мач на "Олд Трафорд" срещу своя съперник от Чемпиъншип с четирите си точни удара вкара четири гола.

През първата част Юнайтед имаше само един точен удар към вратата на Уигън, но той бе достатъчен за домакините да имат аванс на почивката.  Уигън направи едно добро първо полувреме и бе равностоен на именития си съперник. Гостите показаха нужната острота в атака и успяха да държат под напрежение „червените дяволи” през първите 45 минути.

В 24-ата Хуан Мата получи в пеналта на гостите и отправи удар, с който обаче не порази целта.

Сериозен пропуск направи Мхитарян в 31-ата, когато от 2-3 метра не успя да насочи топката към опразнения от вратаря ъгъл.

Шансът бе на страната и на Юнайтед в 40-ата минута, когато пред Джейкъбс се откри отличен шанс за удар, но не уцели топката.

В 44-ата минута Швайнщайгер центрира в наказателното поле, а Фелайни отклони точно с глава, макар че останаха съмнения за непозволена игра на белгиеца.

След почивката гостите сякаш загубиха ритъма си на игра и за Юнайтед стана по-лесно да осигури победата си.

Марсиал в 57-ата намери отлично Смолинг в полето на Уигън и англичанинът засече точно с глава за 2:0.

Мхитарян направи резултата класически в 74-ата, а финалният щрих постави Швайнщайгер в 81-ата с красив гол тип „задна ножица”.