2. - Англия
  3. Защо бе пратен на трибуните Жозе Моуриньо?

Защо бе пратен на трибуните Жозе Моуриньо?

Най-вероятната причина е опит на Моуриньо да влезе в съдийската стая на почивката срещу Уест Хем

Челси загуби с 1:2 от Уест Хем в 10-ия кръг на Висшата лига, а фенове и специалисти по цял свят гадаят защо Жозе Моуриньо бе изгонен в трибуните на почивката на мача.

Моуриньо бе буквално лишен от емоции край тъчлинията през първата част и не показваше чувствата си, дори когато един от треньорите в неговия щаб – Силвино Лоуро бе пратен в трибуните току пред очите му.

За втората част обаче Моуриньо не се появи на скамейката, а зае място в централната трибуна на „Болейн граунд” редом до феновете на домакините.

В британските медии най-тиражираната версия е, че Моуриньо на почивката е опитал да нахлуе в съдийската стая на рефера Джон Мос, което е абсолютно забранено и затова е бил изгонен от съдията. „Би Би Си” също подкрепя тази теория.

Sky Sports посочва, че след мача Моуриньо категорично е отказал да говори за медиите, а и по правилник няма право, ако наистина е бил изгонен. Никой от неговия щаб обаче не застана пред микрофоните в негово отсъствие, нямаше и брифинг на Челси след мача.

Специалния, който по принцип намира грешки на съдиите и в далеч по-невинни ситуации, днес видя как гол на Фабрегас бе отменен с тънка засада, технологията на голлинията отчете, че милиметри не са стигнали на топката да мине с пълния си обем във вратата след удар на Зума, а за капак Матич бе изгонен с два жълти картона в края на първата част.