2. - Българи в чужбина
  3. Aсен Караславов играч на мача при победа на Гройтер Фюрт

Aсен Караславов играч на мача при победа на Гройтер Фюрт

Тимът на българина победи Унион Берлин с 1:0

Отборът на Асен Караславов Гройтер Фюрт победи като домакин Унион Берлин с 1:0 в мач от 19-ия кръг на Втора Бундеслига. Единственото попадение в срещата отбеляза, влезлият през второто полувреме, Феликс Клаус в 76-ата минута. Полузащитникът се разписа с хубав удар с десния крак от границата на наказателното поле.

Караславов, който редовно излиза като титуляр за своя тим изкара пълни 90 минути. Българинът дори бе близо до попадение в 69-ата минута, при резултат 0:0, когато негов удар с глава премина на сантиметри над напречната греда. Стабилните му изяви в защита и безпогрешните пасове, които раздаде пък му отредиха признанието - играч на мача.

Тимът на Гройтер създаде двойно повече голови положения от своя съперник и логично стигна до успеха. В последната минута гостите останаха с човек по-малко, тъй като резервата Бернд Раув получи червен картон за сбиване.

След тази победа отборът на Асен Караславов се изкачи на четвърта позиция, на пет точки от лидера Херта, в чиито редици се състезава Валери Домовчийски. Унион Берлин пък се смъква на 12-о място във Втора Бундеслига.