2. - Българи в чужбина
  3. Астана на Мъри крачи към групите на Шампионска лига (ВИДЕО)

Астана на Мъри крачи към групите на Шампионска лига (ВИДЕО)

Казахстанците удариха Легия Варшава с 3:1

Астана на Станимир Стоилов направи важна крачка към класиране за плейофната фаза за влизане в групите на Шампионската лига.

Днес момчетата на Мъри удариха Легия Варшава с 3:1 у дома в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Клубът от Казахстан взе добър аванс преди реванша на 2-и август, въпреки че поляците вкараха ценен гол в 79-та минута. Ако успее да се класира за следващата фаза, Астана със сигурност ще играе поне в групите на Лига Европа.

Нападателят Жуниор Кабананга даде аванс на тима си в 36-та минута, когато след разбъркване в наказателното поле на гостите успя да отправи удар от сложна ситуация и вкара за 1:0. Иван Маевски направи 2:0 преди почивката с хубав удар от границата на наказателното поле.

След паузата Астана контролираше играта, но вместо това Легия вкара така ценното попадение. Албанският национал Армандо Садику се разписа в 79-та минута и даде надежди на тима си преди реванша. Ганаецът Патрик Твумаси все пак оправи нещата с трети гол за Астана в 94-та минута.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)