2. - Българи в чужбина
  3. Кишишев с цял мач при победата на Брайтън за ФА Къп

Кишишев с цял мач при победата на Брайтън за ФА Къп

Българинът излезе титуляр за своя тим и престоя на терена 90 минути за победата с 3:1 над Портсмут

Българинът Радостин Кишишев изигра цял двубой за своя Брайтън при победата с 3:1 над Портсмут в мач от трети кръг на турнира ФА Къп. Тинката се отличи с няколко добри изчиствания и известен брой фаулове в дефанзивен план.

Брайтън започнаха чудесно мача, тъй като още в 14-та минута Дейв Китсън от състава на гостите бе изгонен с червен картон. В 26-та минута Крис Ууд  даде аванс на домакините, след което в продължението на първата част Барнес удвои от дузпа.

В 88-та минута на сблъсъка Том Килби намали за 2:1 и не остави футболистите на Брайтън да доиграят спокойно мача. Все пак в последната минута Франциско Сандаса вкара за 3:1 и уби интригата, така тимът на Кишишев  се класира за следващия кръг с резултат 3:1.