2. - Българи в чужбина
  3. Рапид победи Васлуй в голово шоу с два червени картона (видео)

Рапид победи Васлуй в голово шоу с два червени картона (видео)

Живко Миланов с цял мач, тимът му отстъпи с 2:3

Рапид (Букурещ) записа драматичен успех с 3:2 при гостуването си на Васлуй в последния мач от 18-ия кръг на румънското първенство.

Дербито на „Стадионул Мюнисипал” бе много напрегнато и започна отлично за домакините, в чийто редици от първата до последната минута бе българският бранител Живко Миланов.

Те откриха резултата още в 12-ата минута, когато точен в тяхна полза бе бразилецът Уесли, но в 35-ата Чиприан Деац възстанови равенството.

Секунди след това Васлуй остана с човек по-малко, тъй като Павлович бе изгонен с директен червен картон, а пет минути преди почивката Деац направи пълен обрат с втория си гол за Рапид.

Така гостите се оттеглиха на почивка с гол аванс, а след паузата същият този Деац бе изгонен заради втори жълт картон и така двата тима останаха с по 10 души на терена.

Домакините се възползваха и в 63-ата минута другият бразилец в тима им – Адайлтон, също се разписа, с което изравни резултата.

Точно, когато всички си мислеха, че срещата ще приключи с подялба на точките обаче, Григорие смълча трибуните, вкарвайки за крайното 2:3 в даденото от рефера продължение и така донесе успеха на своите.

С тази победа Рапид (Букурещ) събра актив от 37 точки и заема 3-ото място във временното класиране, докато Васлуй оставн на 6-ата позиция с 30 точки.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)