3. Академик Бултекс загуби след продължение

Академик Бултекс загуби след продължение

Българите отстъпиха на Таута Дуръс

Академик Бултекс 99 допусна поражение след продължение с 86:89 (22:18, 16:19, 15:21, 22:17, 11:14) от Теута Дуръс като гост в първия кръг на Балканската лига в Албания.

Българският тим започна силно срещата и диктуваше темпото на играта до средата на втората част. След това допусна изравняване (31:31) 03:59 минути преди края на втората четвърт и след кратко гонене в резултата се оттегли на почивката с аванс от 1 точка (38:37). Сценарият след паузата беше същият, а в края на частта домакините дръпнаха с 5 точки (58:53). Добрата им игра продължи и през последните 10 минути на редовното време, а стрелбата на Академик Бултекс не се получаваше. След няколко перфектни изпълнения на Дейшон Найт и Питър Олисемека българският тим стопи разликата, а тройка на Младен Виткович даде преднина от 2 точки (72:70) 01:29 мин. преди края. Тогава започна и истинската драма на паркета. Гостите успяваха да запазят дори и минимална преднина, но точен шут на Роберт Шестани 1 стотна преди края изравни резултата (75:75) и прати мача в продължение.

В допълнителните пет минути отново Дейшон Найт държеше отбора в мача, но това не беше достатъчно, за да измъкне Академик Бултекс победата в Албания.

За Теута Дуръс Ерик Коупс завърши срещата с дабъл-дабъл - 30 точки и 13 борби, Си Джей Уилсън добави 26 точки.

За Академик Бултекс Дейшон Найт също записа дабъл-дабъл - 31 точки и 10 борби, 15 наниза Младен Виткович, а Васил Бачев се разписа с 14 точки.

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича