3. Атланта и Голдън Стейт задават темпото на средата на сезона в НБА

Атланта и Голдън Стейт задават темпото на средата на сезона в НБА

Снощи лидерите в двете конференции записаха нови победи

С изиграването на първите пет срещи от програмата на Националната баскетболна асоциация в понеделник, включваща 12 двубоя, сезонът в Лигата се преполови.

Или с други думи това бяха първите 615 мача от всичките 1230 от редовния сезон. Начело в двете конференции остават Атланта и Голдън Стейт, които снощи записаха нови победи.

Пред собствена публика в Джорджия Атланта регистрира 13-а поредна победа, надигравайки Детройт с 93:82. Общият актив на тима вече е 34 победи и 8 загуби, докато след поражението Детройт остана на десето място в Източната конференция с 16 спечелени и 26 загубени мача.

На Запад Голдън Стейт също продължи с впечатляващите резултати. У дома възпитаниците на треньора Стив Кър спечелиха със 122:79 срещу Денвър, като това бе трети пореден мач, в който Уориърс вкарват поне 120 точки.

Кливлънд записа трета поредна победа след 108:94 над Чикаго. Това бе втори успех срещу същия съперник за Кливлънд през сезона, като с основна роля бе ЛеБрон Джеймс, който вкара 26 точки. В класирането Чикаго и Кливлънд са съответно четвърти и пети в Източната конференция.

У дома в Тексас отборът на Хюстън записа лесен успех със 110:98 над Индиана. С победата Хюстън запази четвъртото си място в на Запад, докато Индиана е 11-о място на Изток.