3. Балкан посяга към Купата след инфарктен финал срещу Рилски спортист

Балкан посяга към Купата след инфарктен финал срещу Рилски спортист

В спор за трофея шампионите ще се изправят срещу Левски Лукойл

Балкан ще има възможност да вдигне Купата на България отново след 32 години! Отборът на Йовица Арсич надигра Рилски спортист с 82:74 в инфарктен полуфинал и утре излиза за трофея срещу Левски Лукойл. Мачът е от 18:00 часа в з. “Универсиада”.

Балкан загуби двуцифрен пасив от 13 точки в средата на последната част, за да стигне до равенство 2 минути преди края. Ключова тройка на Крис Минков обаче се оказа решаваща за крайния изход от двубоя.

Крис Минков се отчете с 15 точки за Балкан. Дейшон Найт и Кени Хол добавиха по 13, като първият направи и 12 асистенции. Михайло Секулович се включи от пейката с 12 точки и 5 борби.

Тихомир Желев бе най-резултатен за Рилски спортист с 20 точки. Екзейвиър Джонсън приключи с 18 и 9 борби. Брендън Браун остана с 10 точки и 8 асистенции.