3. Балкан загуби в Румъния след кошмарно начало

Балкан загуби в Румъния след кошмарно начало

Най-резултатен за ботевградчани с 16 точки бе Джордан Калахан

Балкан загуби първото си гостуване във ФИБА Къп. Тимът на Йовица Арсич отстъпи на румънския Клуж Напока с 80:92, след като изоставаше с двуцифрена разлика през целия мач. Минута преди края българите свалиха пасива си на 10, но не успяха да стигнат до обрат. Така до момента шампионите са са с баланс 1-1, а съперникът е с две поредни победи.

Ключова за крайния изход на срещата бе слабата първа четвърт, в която „зелените“ натрупаха пасив от 20 точки и до края така и не успяха да го стопят. Срещата се проведе в зала „Хория Демиан“ поради заетост на БТ Арена заради концерт на Енрике Иглесиас. За пореден мач в групата не бе Николай Вангелов, който дори не пътува с отбора за Румъния.

Балкан вкара 10 тройки срещу 7 за Клуж, но отстъпваше най-вече при стрелбата за две точки (36% срещу 57%), при асистенциите (14 срещу 23) и при борбите (37 срещу 44).

Най-резултатен за Балкан с 16 точки бе Джордан Калахан. По 11 отбелязаха Митко Димитров и Дейшон Найт, а с по 10 завършиха Марко Радонич и Михайло Секулович.

Най-резултатен за съперника с 19 точки бе Патрик Ричард, а по 18 имаха Дарко Планинич и Керън Джонсън.

В следващите два кръга Балкан има само гостувания, като първо играе в Швеция на 5 ноември, а след това на 13 ноември в Русия.