3. Бост над всички при рецитал на Монако в Еврокъп

Бост над всички при рецитал на Монако в Еврокъп

Българският национал се отличи с 16 точки за 25 минути

Дий Бост и Монако запазиха шансове за класиране на четвъртфиналите в Еврокъп. Пред своя публика американецът с български паспорт и неговите съотборници отнесоха Ритас Вилнос с 86-61 в среща от четвъртия кръг в Топ 16 от група G.

Баскетболистите на Саша Обрадович вече заемат първото място във временното класиране с баланс от 2 победи и 2 загуби.

Следващият мач за французите във втория по сила турнир е на 5 февруари, когато ще бъдат гости на Галатасарай.

Домакините убиха интригата още през първата четвърт, спечелена с 32-12. До края „монегаските“ не намалиха оборотите и направиха победата си още по-изразителна.

Бост попадна в стартовата петица и се превърна в най-полезния, записвайки коефициент от 22. Българският национал се отличи с 16 точки, 5 борби, 3 асистенции и 3 откраднати топки за 25 минути престой на паркета. При стрелбата си гардът бе 2/4 от близка дистанция и 4/6 зад арката.

Норис Коул поведе листата на реализаторите за „монегаските“ със 17 точки, Антъни Клемънс добави 13, Уилфрид Йегет наниза 12, Яакуба Уатара приключи с 10.

За литовците Еймантас Бендзиус отбеляза 13 точки, Дейвидас Сирвудис реализира 11.