3. Испания остана непобедена след силен финален щурм срещу Италия

Испания остана непобедена след силен финален щурм срещу Италия

"Ла Фурия" се наложи с 67:60

Националният отбор на Испания продължава без загуба на Мондиал 2019, надигравайки Италия в люта битка с краен резултат 67:60 (18:18, 12:13, 20:17, 17:12) в група “J” на първенството.

Италианците започнаха мача ударно със серия от 15:5 в първата четвърт, но испанците постепенно се завърнаха в двубоя и успяха да изравнят резултата след първите десет минути - 18:18. През втората четвърт мачът продължи да бъде равностоен, а тройка на Даниел Хакет една секунда преди края на частта даде преднина от една точка за италианците - 31:30.

Испания се откъсна на осем точки от съперника си около средата на третата четвърт, но италианците отново се доближиха на едва две точки в самия край на частта - 50:48 след 30 минути игра.

В последната четвърт Италия се отскубна на 4 точки разлика след тройка на Галинари при 4:20 минути до края - 56:52. Тогава дойде моментът на испанците, които затегнаха защитата си и приключиха двубоя със серия от 15:4, за да обърнат мача и да се поздравят с четвъртата си поредна победа на турнира - 67:60 краен резултат.

Хуанхо Ернангомес завърши с 16 точки и 4 борби, стреляйки 60% от полето за “ла фурия”, а Рики Рубио и Серхио Йуй записаха съответно по 15 и 11 точки.

За Италия над всички бе Данило Галинари, който приключи срещата с 15 точки и 5 борби, а Луиджи Датоме бе единственият друг играч на “скуадра адзура”, завършил мача с двуцифрен точков актив - 12 точки.

ИСПАНИЯ - ИТАЛИЯ 67:60 (18:18, 12:13, 20:17, 17:12)
ИСПАНИЯ: Рики Рубио 15, Руди Фернандес 5, Виктор Клавер 7, Хуанхо Ернангомес 16, Марк Гасол 2 (Пау Рибас 5, Уили Ернангомес 4, Пиер Ориола 2, Серхио Йуй 11)
Селекционер: СЕРДЖО СКАРИОЛО
ИТАЛИЯ: Марко Белинели 7, Даниел Хакет 5, Данило Галинари 15, Луиджи Датоме 12, Пол Билига 6 (Амедео Дела Вале 6, Алесандро Джентиле 7, Джеф Бруукс 1, Амедео Теситори 1, Лука Витали)
Селекционер: МЕО САКЕТИ.