3. Италия продължава без грешка на Световното

Италия продължава без грешка на Световното

Марко Белинели поведе победителите със 17 точки

Италия постигна втора победа на световното първенство по баскетбол в Китай. “Адзурите”, които надиграха Филипините в първия си мач (108:62), отново бяха категорични, продължавайки без грешка след нов категоричен успех, този път срещу Ангола - 92:61.

Селекцията на Мео Сакети влезе ударно в днешния двубой, повеждайки с 25:11 след първите 10 минути във “Фошан Интернешънъл” в град Фошан. Втората четвъртина също бе за италианците, които отново показаха здрава защита, допускайки само 10 точки в коша си, а по този начин увеличиха преднината си до още по-сериозно измерение в средата на двубоя - 44:21.

Африканците заиграха по-резултатно през третата част, в която вкараха общо толквоа точки, колкото през предходните 20 минути - 21. И тази четвърт обаче бе на сметката на европейците (26:21), а разликата преди заключителния период вече бе 70:42. Италианците бяха по-добри и в последните 10 минути, които обаче завършиха с грозни сцени, след като Алесандро Джентиле и Леонел Пауло извършиха последователно неспортсменски нарушения по-малко от минута преди края, а срещата приключи при 92:61 в полза на "Скуадра Адзура".

Марко Белинели поведе победителите със 17 точки, а Ауду Абас, Джеф Брукс и Даниел Хакет останаха с по 11. Яник Морейра реализира 15 за Ангола.