3. Левски Лукойл отпадна от ШЛ

Левски Лукойл отпадна от ШЛ

"Сините" загубиха и във Финландия

Левски Лукойл отпадна от Шампионската лига, след като загуби за втори път от Карху, този път като гост във Финландия, със 79:88. "Сините" паднаха и в първата среща в София с 5 точки разлика и така няма да продължат в надпреварата. Те ще отидат директно в групите на друг европейски клубен турнир - този за ФИБА Къп.

Много слаб процент на стреба от тройката и разчитането предимно на индивидуални изяви в атака измъчиха "сините" и даваха преднината на Карху в почти целия двубой.

Нещата не се развиха по най-добрия начин за Левски и през първото полувреме определено Карху владееше ситуацията. Домакините водеха в резултата и в началото на втория период дори имаха двуцифрен аванс от 12 точки, а плюс петте, с които си тръгнаха от София, разликата вече бе сериозна. Христо Захариев успя да ограничи изявите на Боян Шарчевич да реализира точки, но босненецът все пак намираше начин да създава ситуации за съотборниците си.

До края на първото полувреме все пак Левски свали с мъка пасива си до пет - 31:36, а на старта на второто скъси дистанцията само до точка при 37:38. Доста хаотичните изяви в защита обаче позволиха Карху да направи серия от 8-0 веднага след това и така отново разликата се качи.

Подобно на първата среща, Миливое Мийович даде добър импулс в играта на Левски в третата част и отново българският шампион се доближи само до точка от противника при 48:49, но пак позволи мигновено да получи кош.

Серията стигна до 10-0, а пропуските от тройката започнаха страшно да тежат на "сините". Без кош от игра в последните три минути и половина от четвъртината, на Левски останаха само 10 минути, за да навакса 14 точки пасив от двата мача.

В първата минута от последната част Карху отново поведе с 12 точки и оттам всичко бе догонване, което обаче така и не стигна далеч. Левски така и не успя да направи дори финален щурм и се разделя с Шампионската лига във втория квалификационен кръг.

22 точки за българския тим реализира Патрик Рембърт, 13 добави Калоян Иванов, а по 12 - Христо Захариев и Миливое Мийович. Майкъл Моузер вкара 18 за Карху, а Шарчевич направи 10 асистенции - почти колкото целия отбор на Левски, който имаше 12.

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича