3. Левски Лукойл превзе и Ботевград

Левски Лукойл превзе и Ботевград

"Сините" се наложиха като гости на Балкан

Левски Лукойл спечели дербито на кръга в мъжкото първенство срещу Балкан. В повторение на финала от миналия сезон баскетболистите на Константин Папазов се наложиха над своя съперник с 89:79 в среща, изиграна тази вечер в „Арена Ботевград“. Двата тима предложиха много интригуващ двубой, в който шампионите водеха през повечето време, макар до последно победителят да не бе ясен. Дебют за домакините в този мач направи новото попълнение Александър Гаврилович.

Победата бе четвърта за столичния тим, докато „зелените“ вече са с баланс 2-2.

В следващия кръг Балкан гостува на Спартак Плевен, а Левски Лукойл приема Берое. Преди това и за двата тима предстоят домакинства във ФИБА Къп, съответно срещу Белфиус Монс Ено и Арис.

Началото на мача бе като за истинско дерби, а играта вървеше кош за кош до 11:9 в полза на Балкан. След това обаче гостите вкараха 12 безответни точки и поведоха с двуцифрена разлика след много силни изяви на Калоян Иванов. Две тройки на Танксли Ефианай и Венцислав Петков скъсиха дистанцията между двата тима, а разликата от 4 точки се запази и след края на първата част.

„Зелените“ стигнаха до равенство малко след началото на втория период, но след серия от 9:0 шампионите пак дръпнаха в резултата. Последваха оспорвани минути, а в средата на частта Балкан отново се доближи на 3 точки от своя съперник. До обрат обаче не се стигна, а на почивката Левски Лукойл водеше с 44:37.

Разликата в полза на гостите стана двуцифрена малко след паузата. Равенството обаче отново бързо бе възстановено след нова серия, този път 13:2 в полза на Балкан. След тройка на Крис Минков домакините дори поведоха за първи път след началото. Водачеството се размени на няколко пъти, но след силни финални минути на частта Левски Лукойл дръпна с 66:58 преди решителния период.

През последната част напрежението започна все повече да взима връх. Първо старши треньорът на Балкан Небойша Видич получи техническо нарушение за реакцията му след отсъден фаул в атака на Брандън Браун, Малко по-късно неспортсменски фаул бе отсъден  на Асен Великов за нарушение срещу Браун. Въпреки че мачът се изнерви, в тези минути Левски Лукойл успя да поведе със 76:61, което бе и най-голямата разлика в мача до момента. На няколко пъти домакините стопяваха част от изоставането си, но не успяха да направят пълен обрат.

Божидар Аврамов бе най-резултатен за успеха с 21 точки. Калоян Иванов има 18 (11 през първата част).

Брандън Браун и Микейл Хопкинс отбелязаха по 16 точки за Балкан.

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича