3. Левски Лукойл с втора загуба за Купата на ФИБА

Левски Лукойл с втора загуба за Купата на ФИБА

Чавдар Костов наниза 25 точки "сините"

Левски Лукойл загуби със 76:83 от Киев Баскет във втория си мач от група F на ФИБА Къп. Това бе и първо домакинство за "сините", които следващата седмица приемат друг украински тим - Днипро - който също е с две загуби.

За втори пореден мач пропуските в нападение натежаха и сега "сините" ще гонят по-трудното, за да запазят шансове да продължат.

Левски трудно намираше ритъм и допускаше твърде много точки. Рано-рано три лични нарушения изкараха от ритъм Йордан Минчев, а така отсъствието на Христо Захариев се оказа още по-голям проблем за ротацията на Левски.

След размяна на водачеството в първия период, във втория с по-силна игра под коша и няколко тройки Киев се откъсна напред и на два пъти поведе с 10 точки. През първото полувреме само Чавдар Котов държеше "сините" близо до съперника, а в самия му край Брандън Йънг се включи добре, за да скъси до пет изоставането - 44:49 преди паузата.

В първите пет минути след почивката пак инициативата бе за Киев, но серия от 8-0 за Левски, завършена от тройка на Чавдар Костов, най-после стопи разликата само до точка в средата на частта. За първи път след първата четвърт българският тим поведе в края на третата с нова тройка на Венци Петков. Поредица от грешки обаче не позволиха на Левски да използва импулса и да поведе по-сериозно. Вместо това, преди последната част Киев водеше със 63:62, но украинците реализираха само 14 точки в третия период.

Гостите си наваксаха в началото на финалната четвърт, а пропуските започнаха наистина много да тежат вече на Левски и дори добрите защити не се превръщаха в резултатни атаки.

Две минути преди сирената разликата пак скочи до 10 точки, топките продължиха да не влизат и всяка интрига приключи.

Чавдар Костов с 25 точки и 7 борби бе най-добър за Левски, Брандън Йънг вкара 19, а само Венци Петков с 10 също записа двуцифрен актив.

Кейси Шепърд с 21 бе най-резултатен за Киев.

В другия мач от групата Цмоки Минск стигна до драматична победа над Днипро със 108:101 след продължение. В редовното време двата тима завършиха 93:93.

25 точки и 8 асистенции за успеха отчете Бранко Миркович, 20 реализира Максим Салаш.

За Днипро - следващ съперник на Левски в турнира, Максим Закурдаев вкара 17.