3. Мощен Балкан премина победоносно през Кипър

Мощен Балкан премина победоносно през Кипър

Българите се наложиха над АЕК Ларнака

Балкан записа победа като гост на АЕК Ларнака със 79:68 в първия кръг от редовния сезон на турнира ФИБА Къп. Ботевградчани водиха цял мач и взеха ценната победа в Кипър, след като не допуснаха съперникът да се възползва от силни моменти през последната част. В следващия си мач Балкан ще посрещне беларуския Цмоки Минкс в Ботевград на 24-и октомври.

Силно начало на ботевградчани доведе до 18:9 в средата на първата четвърт. Домакините бързо успяха да стопят част от разликата, но Балкан остана напред до края на първия период за 27:20. В началото на втората десетка разликата стана двуцифрена, но домакините отново успяха да се приближат. Все пак българският отбор остана напред до края на полувремето, когато водеше с 45:39.

Отборите изиграха много оспорвана трета част, резултатът от която беше равен и това запази малката преднина на Балкан за 60:54. Ботевградчани останаха напред до средата на последната десетка, но съперникът направи добра серия и се приближи само на три точки при 63:66. Балканци обаче решиха срещата с последвалата серия от 8:0, с която си осигуриха спокойно доиграване.

Микейл Хопкинс регистрира 19 точки и 9 борби за победителите, 14 точки и 8 асистенции добави Брандън Браун, а с 13 точки се включи Венцислав Петков.

За АЕК най-резултатен с 20 точки беше Тайрел Бигс.

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича