3. ОБЗОР: Балкан отказа Спартак Пл след силна последна четвърт

ОБЗОР: Балкан отказа Спартак Пл след силна последна четвърт

Левски Лукойл с лесен успех в Пловдив, Павлин Иванов дебютира при победа на Берое

Балкан се наложи със 100:85 над Спартак Плевен у дома в мач от 18-ия кръг на НБЛ. Шампионите стигнаха до успеха благодарение на силната последна четвърт, която изиграха. Двата отбора хвърлиха много нерви, особено в третата част, в резултат на което центърът на домакинит Кени Хол беше дисквалифициран.

След този двубой Балкан лидер с баланс 17-1. Гостите запазват девето място с 3-15 и няма да участват в турнира за Купата на България през следващата седмица за сметка на Черноморец, който остава осми.

Преди началото на срещата с 24 секунди мълчание бе почетена паметта на легендата на НБА и Лос Анджелис Лейкърс Коби Брайънт и останалите жертви на катастрофата с хеликоптер.

Най-резултатен за победителите бе Дейшон Найт с 24 точки. За Спартак по 18 точки отбелязаха Димитър Маринчешки и Константин Коев.

Берое взе 13-а победа за сезона след 89:79 като гост на Черно море Тича. В края на първата част дебют в официален мач за старозагорци направиха Павел Маринов и Павлин Иванов, като и двамата успяха да се разпишат бързо в коша на съперника. Иванов наниза бързо три тройки, за да покаже, че не е загубил форма. Той завърши с 23 точки. Павел Маринов добави 7.  Остин Прайс вкара 17, а Рейнс - 14.

За домакините Симеон Илиев завърши с 22 точки и 9 борби,  Божидар Аврамов с 18 точки, 6 борби и 8 асистенции.

Левски Лукойл спечели с 107:81 гостуването си на Академик Бултекс 99.

С 24 точки и 12 асистенции завърши Брандън Йънг, Христо Захариев вкара 17, а още четирима реализираха 13 и повече за Левски. Гостите бяха без Ричард Амарди в Пловдив, а новото попълнение Зейн Ноулс се включи с 8 точки и 8 борби за 25 минути.

21 за Академик вкара Шакир Смит, 18 добави Седрик Боуен. Пловдивчани остават извън петицата, след поражението и успеха на Академик София над Черноморец.