3. Рилски спортист срази Балкан след тройка със сирената

Рилски спортист срази Балкан след тройка със сирената

Джейлън Дженкинс направи поредния си отличен мач с 19 точки и 13 борби

Рилски спортист записа драматична победа срещу Балкан с 90:89 в дербито от мъжкото баскетболно първенство. Двата тима предложиха много зрелищен и драматичен сблъсък на зрителите в „Арена Ботевград“, а победителят бе определен след тройка със сирената на Дерек Райт.

В следващия кръг Балкан гостува на Академик в Правец, докато Рилски спортист приема Берое. Преди това обаче и двата тима имат мачове от ФИБА Къп – съответно срещу АЕК Ларнака и Варезе.

Тимът на Людмил Хаджисотиров поведе със 17:10, което принуди Небойша Видич да вземе прекъсване едва четири минути след началото. След него домакините скъсиха дистанцията на само три точки, но след серия от 11:2 гостите от Самоков имаха аванс от 28:16 след десет минути игра.

Секунди преди края на първото полувреме Танксли Ефианай доближи Балкан само на точка от своя съперник с атрактивна забивка, като резултатът на почивката бе 44:43 в полза на Рилски спортист.

С кош на Брет Роузбъро „зелените“ поведоха за първи път в срещата непосредствено след паузата. Последваха оспорвани минути, в които играта вървеше кош за кош. В края на частта обаче гостите направиха нова силна серия, този път от 13:2, и преди решителната четвърт поведоха с 67:59.

Рилски спортист отново дръпна с двуцифрен аванс в началото на последната част. Отговорът на Балкан не закъсня и след 13 безответни точки баскетболистите на Небойша Видич върнаха интригата в срещата. Повече от четири минути Рилски спортист не вкара, преди серията на „зелените“ да бъде прекъсната от Златин Георгиев. Драмата продължи до последно, като на няколко пъти имаше размяна на водачеството. Балкан поведе с 2 точки секунди преди края, но тройка със сирената на Дерек Райт донесе успеха на Рилецо.

Джейлън Дженкинс направи поредния си отличен мач за Рилски с 19 точки и 13 борби. Райт завърши със 16 точки, а всички титуляри на гостите отбелязаха по 10 и повече точки.

За Балкан по 15 точки регистрираха Микейл Хопкинс и Брандън Браун, като първият овладя и 11 борби, а Браун направи 8 асистенции. 14 точки и 6 асистенции записа Венци Петков.

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича