3. Тежка загуба за Рилски спортист във Финландия

Тежка загуба за Рилски спортист във Финландия

Българите имат да наваксват 22 точки на реванша

Рилски спортист загуби с 84:106 при гостуването си на на финландския Катая Баскет в първи мач от втория квалификационен кръг на турнира за купата на ФИБА Европа. Реваншът в Самоков ще бъде проведен след седмица.

Мачът започна по най-нежелания начин за Рилски спортист. Българският тим изравни за 2:2, но финландците направиха серия от 13 безответни точки в следващите четири минути и поведоха с 15:2. Разликата все пак беше стопена на девет до края на първата четвърт.

Артър Едуардс и Дерек Райт пропуснаха поредни стрелби, а Димитър Маринчешки направи забивка и отново Едуардс се разписа от далечно разстояние за 48:60. Тройки на Топиас Палми и Винсънт Симпсън обаче отново отдалечиха Катая, а серия от седем безответни точки доведоха разликата до цели 17.

В крайна сметка Катая спечели с преднина от 22 точки и на Рилски спортист няма да му бъде лесно на реванша след седмица.

Топиас Палми и Винсънт Симпсън отбелязаха по 21 точки Катая, а други трима също преминаха границата от 10 пункта. С 24 за Рилски спортист се отчете Артър Едуардс, докато Дженкинс завърши с 20

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича