3. УНИКАЛНО! Балкан победи още един шампион в Европа

УНИКАЛНО! Балкан победи още един шампион в Европа

Тимът на Небайша Видич е лидер в групата

Балкан (Ботевград) продължава силното си представяне във ФИБА Къп и спечели с 95:81 домакинството си срещу Цмоки-Минск в “Арена Ботевград”.

Така след като преди седмица играчите на Небойша Видич надделяха над кипърския шампион АЕК (Ларнака), сега те се справиха и с друг първенец - този на Беларус.

Успхът на "зелените" е втори в груповата фаза на турнира и те оглавиха класирането.

Равностойни първи 10 минути завършиха с точка аванс за Балкан. Българите водеха и през цялата втора четвърт, в която на няколко пъти се откъсваха напред в резултата, за да се стигне до 41:32 на почивката.

Гостите от Минск изравниха резултата в средата на третата четвърт - 46:46. Балкан обаче отново заигра добре и си върнаха водачеството за 64:60 преди заключителната четвърт. Разликата между двата тима прехвърли десетте точки, а балканци удържаха финалния опит на Цмоки и се поздравиха с победа - 95:81.

Брандън Браун вкара 21 точки за победителите, докато Димитър Димитров и Венцислав Петков се отличиха с по 17 точки всеки.

Дарин Говънс реализира 17 за Цмоки.
Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича