2. Берое
  3. Берое 2000 измъкна равен в края срещу Сливен

Берое 2000 измъкна равен в края срещу Сливен

След това равенство възпитаниците на Сидер Димитров са с четири точки в актива си

В последната минута на първата част Марчо Костадинов навлезе в наказателното поле, но блокиран от двама бранители в оранжево подаде към Денислав Станчев. Той върна жеста и центрира кълбото отново към Костадинов, който този път бе непокрит и от границата на малкия пеналт изравни резултата с примерен удар.

Три минути след подновяването на играта Костадин Васков стреля от 23 метра, но встрани от целта.

В 40-ата минута отново той бе изпуснат от бранител в зелено, което му позволи да навлезе сам в наказателното поле на “Берое” и с точен удар по диагонала даде нова преднина на “Сливен” – 1:2.

Само 120 секунди след това след центриране от ъглов удар в наказателното поле на “старозагорци” Мирослав Байчев се извиси над всички и с глава заби кълбото в мрежата на Ростислав Златков, правейки преднината на гостите още по-комфортна – 1:3.

В 48-ата минута намиращия се в дясната част на атака Габриел Димянов изписа топката в наказателното поле на “Берое”, където Костадин Васков я закачи с десния си крак, но Ростислав Златков успя да се пласира добре и да улови.

В ответната атака Мони Димитров стреля от далечна дистанция, но кълбото премина на сантиметри над вратата.

В 52-ата минута Денислав Станчев центрира кълбото в наказателното поле към Марчо Костадинов, но той реши да остави топката на Атанас Георгиев, чийто удар от границата на малкия пеналт премина над целта.

Сериозните усилията на “старозагорци” през второто полувреме дадоха своя плод едва в 56-ата минута, когато Денислав Станчев изпълни пряк свободен удар, заложен на 27 метра вляво от целта. При центрирането никой не игра с кълбото и то попадна в мрежата на гостите – 2:3.

Четири минути преди края на редовното време Марчо Костадинов пое атака през центъра, но на метър пред наказателното поле бе фаулиран от бранител в оранжево. Главният арбитър Галиян Гонев отсъди пряк свободен удар, с чието изпълнение се нагърби отново Денислав Станчев. И този път майсторското изпълнение на Станчев бе успешно, като топката влезе неспасяемо във вратата на “Сливен” – 3:3.

След това равенство възпитаниците на Сидер Димитров са с четири точки в актива си. Утре е другата среща от Областното първенство за деца, която изправя тимовете на “Берое” и “Розова долина” (Казанлък).