2. Берое
  3. „Берое“ 98 удари „Стара Загора“ 97 в градското дерби

„Берое“ 98 удари „Стара Загора“ 97 в градското дерби

Юношите младша възраст на заралии постигнаха пълен обрат над съгражданите си

Юношите младша възраст на „Берое“, родени през 1998 година, постигнаха пълен обрат над съгражданите си от „Стара Загора“ 97, след като до почивката изоставаха в резултата.

С главна заслуга за успеха бе националът Калоян Динев, който вкара и двете попадения за „зелено-белите“ от пряк свободен удар, съобщава официалният сайт на Берое. В 4-ата минута Калоян Динев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където над всички се извиси Преслав Георгиев, но ударът му с глава премина встрани от целта.

Минута по-късно Станислав Желев нахлу отляво в наказателното поле и с удар по земя в далечния ъгъл откри резултата – 1:0. В 9-ата минута топката излезе в аут след прострелен удар на Калоян Динев от пряк свободен удар. Преслав Георгиев засече кълбото с глава след центриране в наказателното поле, но Георги Георгиев прояви добър рефлекс и улови.

В 25-ата минута Калоян Динев пусна по земя към намиращия се на малкия пеналт Цветелин Атанасов, но ударът му бе блокиран от бранител в бордо. Осем след това удар по въздух на Калоян Динев от дъгата на наказателното поле премина покрай целта.
Минута преди края на първата част Светомир Георгиев стреля по земя от границата на големия пеналт, но право във вратаря на домакините.

Второто полувреме на срещата предложи по-динамичен футбол с повече положения пред двете врати. В 46-ата минута Калоян Динев изпълни отлично пряк свободен удар от 22 метра, вкарвайки топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:1. Седем минути след това Цветелин Атанасов засече с глава центрираното от Преслав Георгиев кълбо, но неточно.

В 61-ата минута „беройци“ получиха право да изпълнят пряк свободен удар, заложен на 20 метра вляво от целта. Калоян Динев се нагърби с тази задача, справяйки се отлично, като вкара кълбото в горния десен ъгъл на вратата, допринасяйки за пълен обрат.
Три по-късно Неделин Бакърджиев изсипа топката от пряк свободен удар, заложен на 40 метра от вратата на „зелено-белите“. Тя се оплете в мрежата на „беройци“, но страничният арбитър бе вдигнал флаг за засада, което нажежи обстановката по трибуните до краен предел и родители на играчи от „Стара Загора“ потърсиха саморазправа с главния арбитър. За щастие до по-сериозни инциденти не се стигна.

В 68-ата минута отново голмайсторът в днешния двубой центрира от статично положение, при което стражът на домакините Георги Георгиев първо изпусна топката, с която можеха да играят двама играчи в зелено, но бързо поправи грешката си и кълбото попадна в обятията му.

Две минути след това Неделин Бакърджиев центрира кълбото от 25 метра в наказателното поле, но топката срещна напречната греда. До края на двубоя липсваха чистите голови положения пред двете врати и „беройци“ заслужено се поздравиха с успеха.