2. Берое
  3. Берое с победа и равен над Видима

Берое с победа и равен над Видима

При набор 97 старозагорци записаха убедителна победа с 3:0, а срещата при старшата възраст завърши без победител – 1:1

Днес в Севлиево се изиграха две контролни срещи между школите на местния “Видима-Раковски” и “Берое”, съобщава официалният сайт на заралии.

При набор 97 старозагорци записаха убедителна победа с 3:0, а срещата при старшата възраст завърши без победител – 1:1. В събота двата набора гостуват на “Литекс” в Ловеч в поредните си контролни срещи преди старта на първенството в Елитните групи.

При юношите младша възраст, възпитаниците на Господин Мирчев не оставиха съмнение в превъзходството си над домакините от Севлиево. Завърналият се преди дни от Сан Марино тим диктуваше играта през целият двубой и заслужено се поздрави с успех.

В 15-ата минута при контраатака Ивайло Ангелов се пребори с двама футболисти на домакините, след което преодоля вратаря и на празна врата откри резултата – 0:1.

Ивелин Илиев имаше две добри възможности да покачи резултата, но не успя. В 37-ата минута “Видима” имаха добра възможност за гол, но Богомил Цинцарски се намеси добре и не позволи да бъде преодолян. В 75-ата минута Ивелин Илиев центрира в наказателното поле, където Георги Стефанов надскочи защитата на домакините и с глава прати кълбото неспасяемо в долният десен ъгъл за 0:2.

Три минути по-късно след многоходова атака, в основата на която бе Преслав Георгиев, Велико Господинов бе изведен очи в очи със стражът на домакините и оформи крайният резултат – 0:3.

“Видима-Раковски” 97 – “Берое” 97 0:3
голмайстори: 0:1 Ивайло Ангелов 15′, 0:2 Георги Стефанов 75′, 0:3 Велико Господинов 78′

“Берое” 97: Богомил Цинцарски, Росен Ангелов, Велико Господинов, Борислав Русков, Ангел Денчев, Николин Нейков, Ивайло Ангелов, Димитър Видев, Ивелин Илиев, Антон Сакалийски, Божидар Симеонов (Михаил Михайлов, Христо Митев, Радостин Рашев, Александър Колев, Георги Стефанов, Калоян Динев, Светомир Георгиев, Преслав Георгиев);
старши-треньор: Господин Мирчев

При юношите старша възраст гостите от Стара Загора имаха леко игрово предимство, но така и не успяха да създадат чисти голови положения пред вратата на домакините.

В 75-ата минута главният съдия отсъди 11 метров наказателен удар за нарушение на Жюлиен Бенков. Футболист на домакините бе точен от бялата точка и даде преднина на севлиевци.

В последната минута на двубоя “зелените” успяха да стигнат до равенство. След центриране на Димитър Трайков, Борислав Желязков успя с глава да вкара за крайното 1:1.

“Видима-Раковски” 95 – “Берое” 95 1:1
голмайстори: 1:0 ? 75′ (д), 1:1 Борислав Желязков 90′

“Берое” 95: Теодор Койчев (46′ – Стоян Милев), Антоан Михов (46′ – Николай Георгиев), Диян Динев, Пламен Тенев (71′ – Силвестър Дочев), Николай Добрев (66′ – Емин Ахмед), Пейчо Енчев, Кирил Личев (46′ – Жюлиен Бенков), Венцислав Иванов (61′ – Димитър Трайков), Никола Грозданов (66′ – Борислав Желязков), Александър Манолов (46′ – Айкут Мустафов), Ангел Костов (61′ – Светлин Симеонов);
старши-треньор: Иван Гаджев