2. Берое
  3. Три греди спасиха слаб Лудогорец в сблъсъка на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Три греди спасиха слаб Лудогорец в сблъсъка на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое надигра шампионите, които играха с човек по-малко дълго време заради Дяков, но резултатът остана 0:0

Три греди попречиха на вицешампиона Берое да победи шампиона Лудогорец в дербито на върха от 8-ия кръг на А група, което остана без гол – 0:0. Елиаш, Стивън Петков и резервата Георги Божилов нацелиха гредите зад Милан Борян, а Лудогорец игра цяла втора част с 10 души заради червен картон на капитана Светослав Дяков.

След това реми в челото стана още по-интересно. Лидери са Литекс и Лудогорец с по 15 точки, Берое си остана единственият отбор без загуба, но има 14 точки на трето място.

Тази вечер за цял мач Лудогорец на Едуард Ераносян не създаде нито едно чисто голово положение пред Македнджиев, въпреки че започна мача с четирима българи и го завърши само с двама.

Над 5 000 зрители изгледаха двубоя под Аязмото и подкрепяха домакините през цялата среща.

Веселин Пенев не успя да затрудни Милан Борян с изстрел извън наказателното поле, но само минута по-късно Милисавлевич отправи по-силен и добре насочен удар към долния десен ъгъл и канадският страж изби в корнер.

Борян обаче увисна фрапантно при центриране на Делев от корнер в 25-ата минута, а зад него Елиаш насочи с глава в напречната греда на опразнената врата.

Капитанът на шампионите Светослав Дяков получи дежурния си жълт картон в 31-ата минута за фаул срещу Елиаш, секунди по-късно му се размина след ново сритване на съперник, но в 41-ата минута Таско Тасков прати национала под душовете след второ остро влизане в краката на Елиаш и Лудогорец остана с 10 души още преди почивката.

Александър Василев, който е титуляр само заради правилото за български титуляр до 21 години, бе сменен преди това  в 36-ата минута от Джонатан Кафу, който записа официален дебют.

С човек повече отборът на Хубчев остана по-активен и през втората част. Венци Василев центрира отдясно и Стивън Петков засече с глава, но Борян изби и после лови в 48-ата минута.

С последното си действие в мача Стивън Петков нацели дясната греда с добре насочен нисък удар, който Борян все пак успя с ръка да добута в гредата и после в корнер. Така за втори път греда спаси разградчани.

Георги Божилов влезе на смяна и изпусна добра възможност да бие навреме в наказателното поле. После Делев се нагласи след пас на Елиаш и отляво потърси далечния ъгъл с фалцов удар, ала Борян се разтегна и боксира.

Добрите изяви на вратаря на Лудогорец продължиха и той изби удар на Делев под гредата.

10 минути преди края Делев изведе Божилов през центъра, той елегантно прехвърли Борян, но за трети път гредите спасиха „орлите” и кълбото се отби в напречния дирек.

Така Лудогорец се спаси от поражение и остана начело на таблицата заедно с Литекс.