3. 10 от Черно море изпуснаха слаб Локомотив (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

10 от Черно море изпуснаха слаб Локомотив (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двубоят на „Тича” завърши 1:1, „моряците” играха с човек по-малко над 80 минути

Черно море и Локомотив (Пловдив) завършиха при равенство 1:1 в двубоя от 26-ия кръг на А група. Двубоят се проведе на стадион „Тича”, като домакините могат да съжаляват, че не се оттеглиха с пълния комплект точки, въпреки че играха над 80 минути с 10 души. Симеон Райков получи директен червен картон още в 9-ата минута, но след това футболистите на Никола Спасов бяха тези, които диктуваха събитията на терена.

След това равенство „моряците” събраха 28 точки, а „черно-белите” са с 25. Двата тима са съответно на шесто и седмо място в класирането.

Двубоят във Варна започна добре за гостите от Пловдив и кошмарно за домакините. В 9-ата минута „смърфовете” проведоха добра атака, възползвайки се от колективна грешка в цялата отбрана на „моряците”. Крум Стоянов бе изведен сам срещу вратаря Георги Китанов, Симеон Райков не успя да го догони и го фаулира. Главният съдия Таско Тасков моментално посочи бялата точка за дузпа и вдигна директен червен картон на Райков. Зад топката застана капитанът Мартин Камбуров, който шутира силно в долния десен ъгъл. Китанов хвана ъгъла, но ударът бе твърде силен и кълбото се оплете в мрежата му.

С това попадение Камбуров се изравни с легендата на Черно море Стефан Богомилов със 162 гола в ранглистата на голмайсторите в А група.

След гола отборът на треньора Илиан Илиев се поприбра и отстъпи инициативата на варненци. Черно море натисна, но трудно стигаше до голови положения. Домакините имаха претенции за наказателен удар в 26-ата минута, когато Бакари бе намерен добре в наказателното поле и падна на тревата. Той посочи, че Александър Тунчев го е спънал, но бранителят се намеси чисто, като изби топката в ъглов.

Най-добрата възможност за Черно море бе в 42-ата минута. Тогава Стенио отправи страховит удар извън наказателното поле, но Ел-Харуби се намеси акробатично и с една ръка успя да спаси.

Черно море започна много по-активно  и агресивно второто полувреме и след само три минути „моряците” можеха да изравнят. Георги Илиев получи топката в наказателното поле, но не реагира по най-добрия начин – отправи слаб удар, който бе спасен от вратаря.

Гостите продължиха да играят прибрано и без никаква острота в предни позиции, въпреки численото си преимущество. Активността и огромното желание на домакините в крайна сметка се отплатиха. В 55-ата минута Даниел Георгиев центрира и Курьор с глава преодоля непремерено излезлия Ел-Харуби.

Черно море продължи да атакува и да надиграва съперника си. В 64-ата минута „моряците” проведоха много добра контраатака, Курьор пусна към Стенио, който навлезе в наказателното поле и отправи силен удар към далечния ъгъл, но топката профуча покрай дясната греда.

Най-опасното положение, което успяха да създадат гостите, се случи чак в 84-ата минута, когато Крум Стоянов пусна остър пас към Камбуров, който изпревари Пламен Николов, но нападателят би от движение над вратата.