3. 10 от Черно море взеха точка от Левски (СНИМКИ+ВИДЕО)

10 от Черно море взеха точка от Левски (СНИМКИ+ВИДЕО)

Левскарите отново не успяха да спечелят на "Герена", дори и с човек повече

Отборът на Левски отново не успя да постигне домакинска победа. „Сините“ завършиха наравно 1:1 срещу Черно море, въпреки че „моряците“ играха с човек по-малко почти цяло второ полувреме.

Гари Родригес откри резултата за Левски от дузпа в 50-ата минута, а три минути по-късно бившият играч на „сините“ Симеон Райков с невероятен шут от пряк свободен удар оформи крайното 1:1. До края на двубоя домакините се оптиаха да вземат трите точки, но не успяха да реализират положенията си.

Първото полувреме се запомни с множеството удари към двете врати. Цели десет бяха те, като само два от тях попаднаха в очертанията на вратите. И двата бяха на сметката на Левски.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

„Сините“ започнаха по-активно срещата, като още във втората минута Гари Родригес стреля от дистанция, но ударът не успя а затрудни Георги Китанов.

В петата минута се случи и най-интересното положение през първата част. След центриране отляво на Цветан Генков, Стефан Велев стреля с глава, но ударът му срещна левия страничен стълб на Китанов.

След първоначалния натиск на „сините“ и Черно море пробва няколко удара. В 16-ата минута Божилов видя, че Пламен Илиев и излязъл малко пред голлинията си, стреля, но много неточно.

Последваха нови удари от дистанция за „сините“, като Вутов и Гаджев стреляха много неточно. Райков също пробва късмета си от пряк свободен удар, но и той прати топката много над напречната греда. В края на двубоя Кевин Бру стреля отново извън наказателното поле, но право в тялото на Китанов.

В 49-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Влади Гаджев центрира отляво, Стефан Станчев събори Цветан Генков и като последен в отбраната резонно получи червен картон. Отсъдената дузпа бе превърната в гол от Гари Родригес, който отбеляза четвъртото си попадение от началото на сезона.

Само три минути след като „сините“ си мислеха, че са решили двубоя в своя полза, трибуните на „Георги Аспарухов“ бяха смълчани. Бившият футболист на Левски Симеон Райков изпълни по прекрасен начин един пряк свободен удар и от около 30-ина метра остави безпомощен Пламен Илиев и изравни резултата.

В 63-тата минута хубава атака на Левски завърши с неточен удар на Вутов. Перес центрира в наказателното поле към Гари Родригес, той върна топката към Антонио Вутов, който веднага стреля, но малко над напречната греда.

Въпреки че останаха с човек по-малко, „моряците“ все пак опитваха атаки. В 70-ата минута Бакари стреля много добре към врата на Пламен Илиев, но вратарят на Левски този път се справи с коварния изстрел.

В 79-ата минута Илиян Йорданов направи най-големия пропуск за Левски. След многоходова атака за „сините“, Гаджев намери в наказателното поле Станислав Ангелов, който пусна топката за Йорданов, но младокът, сам срещу Китанов, не успя да намери очертанията на вратата.

В ответната атака Райков можеше да отбележи втория си гол. Бившият футболист на Левски се измъкна от опеката на защитниците в синьо, но в последния момент дебютантът за Левски Алекс Перес блокира удара му.
Пет минути преди края на двубоя Гари Родригес намери Цветан Генков, който от малък ъгъл се опита да отбележи, но добрата рекация на Георги Китанов спаси отбора му от второ попадение.

След този двубой отборът на Левски се измъква от зоната на изпадащите и се намира на девета позиция, но е с равен брой точки - по 6, с първия отбор под чертата - този на Берое. След спечелената точка тимът на Черно море е с актив от седем точки, като заема седмото място в класирането.