3. 5-ият кръг в „А” група почва с Локо (София) – Светкавица

5-ият кръг в „А” група почва с Локо (София) – Светкавица

Мачът е от 17:00 часа на стадион "Васил Левски"

Локо София приема днес Светкавица на „Васил Левс­ки" В първи мач от 5-ия кръг в елита. Основната за­дача пред „железничарите” освен задължителните три точки, ще бъде победа с из­разителен резултат - над 3 гола разлика. До този мо­мент новакът в А група е допуснал цели 11 гола, така че на пръв поглед задачата пред червено-черните не изглежда сложна. Интерес­ното обаче е, че за послед­но Локо София е вкарал по­вече от 3 гола през ноемв­ри миналата година, но то­гава не разби съперника си, а се измъчи здраво за успеха с 4:3 над Славия.

От това с колко ще бъде размазан Светкавица зави­си и премията на играчите за този двубой.

Иначе наставникът на червено-черните Диян Пет­ков за първи път от доста време насам ще може да из­ползва всички налични фут­болисти. В тима няма кон­тузени и наказани, което обаче може да затрудни треньора при избора на иг­рачите, с които да започ­не.

Треньорът на гостите Пламен Донев няма да може да разчита на един от основните си изпълнители Христо Петев. 27-годишният казанлъчанин има скъсани предни коленни връзки, което автоматично го вади от терена поне до края на годината. Ясно е, че на вратата ще застане представящият се отлично напоследък Иван Георгиев, в центъра на защитата ще бъдат опитните Стоянов и Георги Георгиев, а по фланговете - Венков и Йорданов. В халфо-вата линия ще играят Петров, Диян Димов, Шоколаров и Генов, а на изнесения напред нападател Мохамед ще помага бързоногият Христов.

Любопитни факти:

Локомотив спечели категорично последното си домакинство срещу абсолютен дебютант в А група - 4:0 над Калиакра в тре­тия крьг на миналото първенство.

Столичани само веднъж в досегашните си 4 двубоя през новия сезон не допуснаха гол и стигнаха до единствената си победа -3:0 над Берое в третия крьг

В предишния мач срещу Видима-Ра­ковски сърбинът Дарко Савич записа дебютно участие за железничарите за новия сезон, който е десетият му пореден в А група - повече от всички други чужденци, подвизаващи се у нас

Светкавица тимът не е вкарал гол вече в 360 игрови минути от началото на сезона, а получава попадение средно на все­ки 33 минути
7 от 11 -те инкасирани гола от дебютанта досега са паднали след 70-ата минута, ако мачовете свършваха дотогава, щеше да има 2 точки в акти­ва си от нулеви равенства срещу дру­гите новаци Ботев Bp и Лудогорец

Само халфът Диян Димов е изиграл като титуляр и без смяна първите 4 двубоя на търговищкия тим в А група

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо