3. Антифутбол на "Тича" и две грозни нули за Черно море и Славия +ВИДЕО

Антифутбол на "Тича" и две грозни нули за Черно море и Славия +ВИДЕО

Георги Петков спаси дузпа на Георги Илиев, а Димо Атанасов бе изгонен в грозен мач, който остави Славия и Черно море без отбелязан гол

Черно море и Славия направиха 0:0 на „Тича” след отчайващо слаб футбол, пропусната дузпа, червен картон и откровено грозни сцени през втората част в мач от втория кръг на А група. Георги Петков хвана дузпа на Георги Илиев в 18-ата минута, Димо Атанасов получи втори жълт картон 10 минути преди края и Славия доигра с 10 души, ала Черно море така и не намери път към вратата на „белите”.

Така двете нули останаха актуални за Черно море и Славия в графата отбелязани голове, а единственото положително нещо за Гонзо и Асен Букарев е, че и двата тима спечелиха първа точка за новия шампионат. С по една точка Черно море и Славия делят с Локо (Сф) местата от девето до 11-то преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Георги Иванов заложи на доста офанзивна тактика с Бакари на върха на атаката, бившите крила на Левски Райков и Младенов по фланговете и Божилов зад централния нападател. Асен Букарев отвърна с по-дефанзивна постройка със само един изнесен напред играч в лицето на бразилеца Невес.

Черно море беше по-дейният отбор през първата част и само може да съжалява, че така и не отбеляза.

Триходова атака Божилов – Дани Георгиев – Райков изведе последния на чиста позиция вляво, но той прати покрай близката греда. Славия отвърна с контра, при която Диего Невес се озова на чиста позиция също отляво, но ниския му шут по диагонала мина на сантиметри от лявата греда на Георги Китанов.

В 17-ата минута Симеон Райков стреля от пряк свободен удар, а Невес скочи на стената и спря топката с ръка. Игра с ръка имаше, а Таско Тасков прецени, че има основания да посочи бялата точка. Докато славистите протестираха, Георги Петков направи кратко съвещание с наставника Асен Букарев и това даде резултат. Капитанът на „моряците” Георги Илиев стреля силно в левия ъгъл, но Петков разгада изпълнението и изби.

Черно море бе близо до първо попадение още веднъж след статично положение. Райков пак изпълни пряк свободен удар, получи се двоен рикошет, Бакари се озова сам срещу Петков, преодоля го с удара си, но Живко Желев изчисти преди топката да мине зад голлинията.

След половин час игра домакините имаха претенции за втора дузпа. Дани Младенов нахлу по десния фланг, центрира ниско, защитник направи шпагат и отклони с ръка, но по-скоро наистина неволно и Таско Тасков не даде втора дузпа.

Бакари настигна дълъг пас и вкара в мрежата в 36-ата минута, но преди това фаулира  Живко Желев и попадението не бе зачетено.
До почивката Балджийски стреля силно, но високо над вратата на Китанов.

Втората част започна с най-големия пропуск на Славия в мача. Димо Атанасов нахлу отлично по лявото крило, от аутлинията върна за Галин Иванов, който стреля по диагонала, а Невес се размина на шпагат с топката само на 2-3 метра пред вратата на „моряците”.

Черно море нямаше идея как да превземе вратата на Славия и разчиташе на далечни изстрели и статични положения. Капитанът Георги Илиев изстреля истински снаряд от 24-5 метра, но право в Петков и вратарят боксира.

Гонзо пусна Паланков на мястото на Дани Младенов, но това уби и малкото скорост в играта на Черно море, а темпото падна до неузнаваемост и играта се накъса прекалено много.

Безсилието на двата отбора бе пълно в 79-ата минута. Димо Атанасов безумно влезе в краката на Сашо Александров, съдията даде фаул, но Георги Илиев не се спря и се вряза при спряна игра в краката на Атанасов. Съдията Тасков показа само жълти картони на капитана на Черно море и Димо Атанасов, но за левия бек на Славия това беше втори жълт картон и „белите” останаха с човек по-малко за последните 10 минути.

До края Георги Петков направи и невъзможното, за да убие всяка мисъл за стойностен футбол. Вратарят първо падна като покосен след въздушен сблъсък с Росен Колев, после изведнъж стана да иска втори жълт картон за Колев и пак се строполи на земята да си поиска медицинска помощ.

Таско Тасков даде цели 7 минути продължение на втората част след всички циркове, а Михаил Венков пропусна последното изгодно положение за гол в петата минута на добавеното време и двете нули съвсем справедливо описаха случилото се на „Тича”.

Иван Колев: Пет пъти излизаме сами срещу вратаря и нищо...

Ботев (Пд) пусна билетите за мача с Левски

От клуба припомнят, че в продажба са и пакетни пропуски за трите домакинства през октомври