3. България показа зъби и характер срещу „червения динамит” и заслужи 1:1 с човек по-малко (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рангелов и Бенднтер точни за двата отбора, Бандаловски герой и грешник

Националният отбор на България продължава да няма загуба в квалификациите за световното първенство в Бразилия през 2014-а година, след като тази вечер завърши наравно 1:1 с отбора на Дания. Срещата се игра на националния стадион „Васил Левски” пред около 25 хиляди зрители и бе от програмата на квалификационна група „В”.

”Лъвовете” изиграха поредния си страхотен мач под ръководството на Любо Пенев, като се раздадоха на максимума на възможностите си.

Иначе Димитър Рангелов откри резултата след страхотно центриране на Иван Бандаловски в 7-та минута. В 26-ата минута обаче Бандата се превърна в грешник, след като си изкара глупав червен картон за грубо влизане отзад срещу Ериксен. Крайното 1:1 пък оформи Бендтнер в 40-ата минута.

Дебют за националния отбор пък направи Илия Миланов, който се представи на добро ниво.

Двубоят започна с по-активна игра на „лъвовете”, които бързо овладяха средата на терена и опитаха да натиснат съперника си в половината му. Усилията им дадоха резултат още в 7-та минута, когато Манолев подаде за Бандаловски на десния фланг, бранителят центрира страхотно с външен фалц, Кяер увисна и Рангелов не сбърка с глава за 1:0.

След попадението възпитаниците на Любо Пенев продължиха да бъдат по-активни, но постепенно темпото се успокои. В 20-ата минута Симон Кяер бе намерен в наказателното поле след центриране от фаул, ала ударът му с глава не намери очертанията на вратата на Николай Михайлов.

Така дойде 26-ата минута, когато Иван Бандаловски развали страхотните впечатления от играта си до момента, след като извърши безсмислено груб фаул отзад срещу Ериксен, за който получи и директен червен картон от Тони Шапрон.

След изгонването на десния бранител, Любослав Пенев пусна в игра Илия Миланов, за когото това бе дебют с екипа на мъжкия национален отбор, който замени Георги Илиев. Мортен Олсен отговори с изваждането на единият си опорен халф – Кристенсен, като негово място пусна в игра 19-годишния гигант Корнелиус, който е висок 193 сантиметра.

”Червения динамит” логично овладя играта, но така и не успяваше да създаде чисти голови положения пред Николай Михайлов. Българите играеха на върха на възможностите си и покриваха добре пространствата в половината си.

В 40-ата минута обаче, Крон-Дели получи на левия фланг, напредна до наказателното поле и центрира в пеналта, където Бендтнер засече с глава отблизо и възстанови статуквото.

До края на полувремето Станислав Манолев опита изстрел от дистанция, който обаче не затрудни Андерсен. Нов гол обаче не падна и така двата отбора се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Втората част стартира с натиск на „червения динамит” и спасяване на Николай Михайлов след изстрел с глава на Корнелиус.

В 51-ата минута пък, гостите бяха изключително близо до нов гол. Тогава Ериксен бе оставен необезпокояван да пробие през центъра, халфът шутира силно от около 25 метра, кълбото облизва напречната греда и излиза в аут.

Като цяло обаче, българите покриваха много добре пространствата в половината си и не позволяваха на гостите да създадат чисти голови положения.

При една контраатака в 74-ата минута пък, „трикольорите” получиха две страхотни възможности да отбележат попадение, които обаче не бяха оползотворени. Първо Андерсен се намеси след удар с глава на Бодуров, а впоследствие Сашо Тонев шутира от дистанция, ала кълбото премина малко над вратата.

След няколко неуспешни центрирания Дания все пак стигна до реална голова възможност. В 77-ата минута Бендтнер получи в наказателното поле, продължи за Корнелиус, който намери Ериксен на границата на пеналта, халфът стреля с десния крак, но Николай Михайлов показа страхотен рефлекс и спаси.

До края на мача българите се справиха отлично в дефанзивен план и не допуснаха да получат ново попадение. Така двубоят завърши наравно 1:1, като това равенство може да ни удовлетворява, с оглед развитието на срещата.

След равенството „трикольорите” вече имат актив от 5 точки и се намират на 2-о място във временното класиране на група „В”, на 2 зад лидера Италия. Датчаните пък делят 3-о място с тима на Чехия.

НА ЖИВО: Ботев (Враца) - Лудогорец (СЪСТАВИ)

Гледайте и следете мача в Разград тук...

Вальо Илиев: Играхме добре, но ни липсваше ефективност

Според треньора на ЦСКА 1948 проблемът с неговия тим е чисто психически

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо