3. Берое и ХИК си размениха по гол и запазиха интригата за реванша (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое и ХИК си размениха по гол и запазиха интригата за реванша (ВИДЕО+СНИМКИ)

Голмайсторът на финландците Морелос бе точен през първата част, Веселин Пенев върна равенството след почивката

Берое завърши наравно 1:1 с гостуващи ХИК (Хелзинки) в първия двубой на двата тима от втория предварителен кръг на Лига Европа. Заралии изиграха добро първо полувреме, но след грешка в 37-ата бяха наказани от голмайстора на ХИК Алфредо Морелос. След почивката домакините бързо се върнаха в двубоя след гол на Веселин Пенев в 49-ата минута. Капитанът Иво Иванов също бе близо до гол, но вратарят на финландците се бе пласирал добре и спаси изстрела на българина. Така интригата остава пълна за реванша, който ще се играе на 21 юли във Финландия.

Берое владееше повече топката през първата част и по-често атакуваше противниковата врата, но финландския тим беше този, който създаде по-чистите положения и на почивката се оттегли с гол аванс.

Заралии влязоха ударно в двубоя и подходиха много офанзивно в първите минути, но в 7-ата късметът покри домакините след удар на Тайво. Пряк свободен в полза на ХИК в близост до наказателното поле бе изпълнен от Тайво, Макенджиев успя да отклони с крак коварния удар по земя и топката като по чудо не посети мрежата му.

В 20-ата минута новото попълнение на Берое Кохей Като отправи много добър далечен удар, който обаче бе отразен от Даане.

Капитанът на финландците Сорса остана непокрит при центриране в полето на домакините, но не показа точност и би с глава встрани от вратата.

В 37-ата бърза комбинация на гостите доведе до извеждащо подаване към Танака, който опита със силен удар да разпечата вратата на Берое, но Макенджиев плонжира добре и изби. При последвалата добавка на Морелос стражът нямаше как да реагира и ХИК поведе в резултата.

В края на първата част Том опита удар извън границата на наказателното поле, но не намери очертанието на вратата.

Берое започна втората част отлично и след 4 минути игра успя да изравни резултата. При центриране от фаул отбраната на ХИК показа колебание,  Далстрьом не успя да изчисти и Веселин Пенев с точен удар се възползва от грешката, вкарвайки за 1:1.

Капитанът Иво Иванов отправи мощен удар с глава след центриране отдясно, но Даане бе заел добра позиция и успя да отбие изстрела.

Отбраната на Берое сякаш не си взе поуки от първата част и в 63-ата за пореден път Морелос бе оставен непокрит, но този път колумбиецът не засече добре с глава и прати топката в аут.

Кохей Като направи добър дебют с екипа на Берое и на няколко пъти опитваше далечни удари, така и в 75-ата пробва изстрел от дъгата на големия пеналт, но шансът не бе на страната на японеца в този мач.

Преса на домакините доведе до сериозна грешка на ХИК, но Кирилов не успя да насочи добре топката и би встрани от вратата.

До края на двубоя нито един от двата тима не рискува прекалено в атака и резултатът се запази непроменен. Реваншът е на 21 юли в Хелзинки.