3. Берое сгази Локо (Пд) у дома (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое сгази Локо (Пд) у дома (ВИДЕО+СНИМКИ)

Старозагорци зарадваха домашната публика след 3:0 над „смърфовете”

Берое не остави шанс на гостуващия Локомотив (Пловдив) и взе класическа победа с 3:0 на стадиона под Аязмото. Домакините бяха по-добрият отбор през целите 90 минути, като черно-белите почти не оказваха съпротива. Головете за Берое отбелязаха Георги Андонов, Давид Каядо и Венцислав Христов.

Домакините откриха резултата още в 17-ата минута. Георги Андонов стреля от над 20 метра, Йордан Господинов не успя да се намеси и топката се оплете в мрежата зад стража на Локомотив.

Само осем минути по-късно Беоре удвои преднината си. Пламен Крумов изпълни заучено свободен удар, пускайки топката към точката за изпълнение на дузпа. Там, Давид Каядо бе оставен непокрит и с плътен удар направи резултата 2:0.

Най-опасното положение за гостите дойде минути преди почивката. Мартин Камбуров стреля от пряк свободен удар фронтално срещу вратата, но ударът му не успя да затрудни Караджов.

Старозагорци решиха изхода на двубоя още в началото на втората част. В 52-рата минута Пламен Крумов центрира от корнер, последва разбъркване в наказателното поле. Топката стигна до Венцислав Христов и от точката за изпълнение на дузпа направи резултата класически.

В средата на втората част беройци имаха нова възможност да отбележат. След хубаво центриране на Пламен Крумов от фаул, Иво Иванов засече топката с глава, но ударът му срещна напречната греда над Господинов.

В 78-ата минута и Каядо бе изведен добре в наказателното поле на гостите, но ударът му мина покрай вратата. Локо отговори с опит за задна ножица на Н’Диайе, който отново не намери целта.

В края на двубоя гостите можеха да отбележат почетно попадение, но, след удар на Мартин Камбуров от пряк свободен удар, топката срещна напречната греда на вратата на Караджов.

След днешната си победа, тимът на Берое остава девети. Със същия актив е и отборът на Локо (Сф), но заради победата на червено-черните над състава на Петър Хубчев, беройци са девети, а столичните „железничари” – осми. Локомотив (Пловдив) все още се намира на петата позиция, но най-вероятно ще отстъпи едно място по-назад след края на двубоя между Левски и Пирин (ГД).
Иван Колев: Пет пъти излизаме сами срещу вратаря и нищо...

Ботев (Пд) пусна билетите за мача с Левски

От клуба припомнят, че в продажба са и пакетни пропуски за трите домакинства през октомври