3. Берое триумфира в „Битката за Тракия” с късен гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое триумфира в „Битката за Тракия” с късен гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии победиха Ботев (Пд) с 1:0, отборът е на шест точки от Левски

Берое победи Ботев (Пловдив) в дербито от 33-ия кръг на А група. Срещата, която се проведе на базата в Коматево, завърши при резултат 1:0. В герой за заралии стана резервата Атанас Зехиров, който се разписа в 82-ата минута. Така беройци прекъснаха серията си от четири мача без успех.

С тази победа, Берое събра 47 точки на третото място – на шест зад втория Левски три кръга преди края на сезона. Ботев е на седмата позиция с 30.

Първото полувреме не започна особено атрактивно. Домакините стартираха по-активно и владееха повече топката, докато заралии бяха прибрани и разчитаха на контраатаки. Постепенно обаче двата отбора вдигнаха оборотите и създадоха няколко много опасни положения.

В 25-ата минута гостите удариха греда. Спас Делев центрира от пряк свободен удар, Веселин Пенев стреля от въздуха, но разтресе левия страничен стълб.

Малко след това се стигна до най-спорното положение за първата част. Божидар Васев падна в наказателното поле след контакт с Игор Джоман. Като че ли играчът на Берое препъна съперника си в опит да му отнеме топката, но главният съдия Николай Йорданов остави играта да продължи.

В 31-ата минута „канарчетата” проведоха много добра атака, при която Лазар Марин бе намерен сам срещу вратаря Благой Макенджиев. Милев намери Васев в наказателното поле, който веднага чукна към непокрития Марин, но той се забави с удара и стражът спаси.

Берое отвърна със страхотна атака, при която отново футболист се озова сам срещу вратата. Исмаил Иса получи в наказателното поле, вратарят Виктор Голас излезе да го посрещне и остави вратата си празна. Нападателят на Берое пусна към Джоман, който шутира, но на пътя на топката застана Радослав Терзиев. Това положение предизвика Макенджиев на отсрещния край на терена да се хване за главата.

В началните минути на второто полувреме „жълто-черните” и заралии си размениха по едно опасно положение, след което и двата отбора затегнаха защитата и трудно позволяваха на атакуващите играчи да действат свободно.

Гостите от Стара Загора имаха известен превес в играта, футболистите на Пламен Липенски владееха повече топката, но трудно стигаха до чисти положения - „канарчетата” добре затваряха съперника си.

В 83-ата минута обаче защитата на домакините се пропука и се стигна до головата атака на Берое. Тогава Станислав Костов бе изведен в половината на „жълто-черните”, напредна и влезе в наказателното поле, където подаде към Атанас Зехиров, който сам срещу Голас вкара. При паса към Зехиров вратарят докосна топката, но не достатъчно силно, за да я отклони.