3. Ботев отнесе три гола от Пакси в дебюта на Вутов

Ботев отнесе три гола от Пакси в дебюта на Вутов

Унгарците писаха тройка на Ботев, след като вкараха три и на Монтана

Ботев (Пд) загуби с 0:3 от унгарския Пакси в контрола на турска земя. Това бе второ поредно поражение за „канарчетата” след 0:2 от друг унгарски тим – Хонвед, преди 4 дни. Любопитното в мача беше, че Ботев получи два гола с човек по-малко заради директен червен картон на Косоко, а едва след третия гол на Пакси съдията позволи на "канарчетата" да пуснат 11-и играч на терена.

Днес в Белек Ботев излезе срещу друг отбор, основан през 1912 година – Пакси. В началото на седмицата Пакси бе победил Монтана с 3:1 и днес разпиля и „жълто-черните”.

Антонио Вутов започна титуляр за първи път за Ботев след раздялата с третодивизионния италиански Лече. Цветомир Панов и Вутов направиха първите пропуски в мача в 20-ата и 25-ата минута. Неделев намери Вутов и юношата на Левски направи втори пропуск, като вратарят спаси.

Унгарците демонстрираха по-голяма ефективност и в 27-ата минута центриране от фаул на фланга не бе засечено от никого, топката срещна страничната греда и влетя в мрежата на новия вратар Иван Чворович за 1:0.

До почивката Неделев и Косоко стреляха в ръцете на вратаря, а Вутов се размина с добро центриране на Милко Георгиев.

Николай Киров направи пет смени на почивката, но това разруши ритъма на отбора и Пакси вкара бързи два гола. След свалена топка с глава в наказателното поле влезлият вратар Георги Георгиев бе разстрелян за 2:0 в 57-ата минута, а Меледже сгреши фатално в защита, което доведе до трети гол само 4 минути по-късно.

Младоците Рангел Ангелов и Радослав Апостолов раздвижиха играта на Ботев в края, но пловдивчани не стигнаха дори до почетен гол.

Следващата контрола на Ботев е в понеделник от 16:00 срещу украинския Стал.

Ботев (Пд): 99. Иван ЧВОРОВИЧ (’46 Георги Георгиев), 2. Цветомир ПАНОВ (’75 Никола Марин), 6. Даниел ЗЛАТКОВ (’75 Петър Чалъков), 18. Радослав ТЕРЗИЕВ (’46 Кристиан Димитров), 24. Лазар МАРИН (’46 Крум Стоянов), 10. Серкан ЮСЕИН (’75 Атанас Ташолов), 14. МЕЛЕДЖЕ (’65 Радослав Апостолов), 8. Тодор НЕДЕЛЕВ (к) (’80 Рангел Игнатов), 73. Антонио ВУТОВ (’46 Иван Кирев), 9. Милко ГЕОРГИЕВ (’46 Борис Тютюков), 20. Омар КОСОКО /червен картон/ (’62 Кристиан Добрев)

Зимните контроли на Ботев (Пловдив)
24 януари, в Турция: Ботев - Хонвед (Унгария) 0:2
28 януари, в Турция от 16:00 часа: Ботев - Пакси (Унгария) 0:3
30 януари, в Турция от 16:00 часа: Ботев - Стал (Украйна)
1 февруари, в Турция от 16:00 часа: Ботев - Пелистер (Македония)
2 февруари, в Турция: Ботев - Анжи (Русия)
8 февруари, в Турция: Ботев - Оборище
11 февруари, в Турция: Ботев - Верея

НА ЖИВО: Ботев (Враца) - Лудогорец (СЪСТАВИ)

Гледайте и следете мача в Разград тук...

Вальо Илиев: Играхме добре, но ни липсваше ефективност

Според треньора на ЦСКА 1948 проблемът с неговия тим е чисто психически

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо