3. Ботев падна с 1:2 от Анжи, завърши лагера в Турция без победа (ВИДЕО)

Ботев падна с 1:2 от Анжи, завърши лагера в Турция без победа (ВИДЕО)

"Канарчетата" допуснаха два гола за пет минути, а Серкан Юсеин намали от пряк свободен удар

Ботев (Пд) допусна загуба с 1:2 от елитния руски Анжи (Махачкала) в последната си проверка от лагера в Турция. Така в петте си мача на лагера „канарчетата” не успяха да запишат успех и натрупаха три загуби и две ремита.

Двата отбора изиграха динамично първо полувреме, като в неговото начало „жълто-черните” имаха няколко добри ситуации, от които да поведат в резултата. Секунди след началото на мача Фернандо Виана се измъкна от защитата след извеждащо подаване на Антонио Вутов, бразилецът успя да изпревари вратаря  и след съприкосновение с него падна на тревата, но сигнал на арбитъра не последва.

В 7-та минута Омар Косоко изведе пас в коридор Крум Стоянов, който миг преди да стигне до топката бе изпреварен от вратаря на „Анжи” Юрченко. Руснаците отговориха с греда на Яковлес. Халфът на Анжи стреля в десния страничен стълб от чиста позиция. Три минути по-късно отново Крум Стоянов изскочи зад защитата и успя да преодолее вратаря, но вместо да опита да завърши сам опита пас с пета и топката срещна ръка на противников състезател на метър извън наказателното поле. От удобната позиция Омар Косоко не успя да уцели рамката на вратата.

В 17-та минута отново Юрченко се отчете с двойна добра намеса след като блокира последователно Антонио Вутов и Фернандо Виана.

В 24-та минута Анжи откри във втората си опасна атака в мача, след като Будовский бе изпуснат отляво по руската атака и с диагонален удар изпрати топката в мрежата за 0:1.

В 27-та минута Антонио Вутов опита да свали центрирана в наказателното поле топка към Фернандо Виана, но бразилецът бе изпреварен от защитник. Минута по-късно Анжи удвои преднината си след гол близнак на първия, който този път бе дело на Асилдаров.

До края на полувремето двата отбора отправиха по един точен удар, но резултатът остана непроменен и на почивката Анжи се оттегли с два гола аванс.

Второто полувреме предложи по-малко опасности пред двете врати, като Ботев бе по-активният тим на терена. „Канарчетата” владееха топката повече и не допуснаха сериозни заплахи пред Иван Чворович. В 60-та минута Фелипе Бризола отправи точен но слаб удар, който не затрудни особено противниковият вратар. Четвърт час преди края на срещата Серкан Юсеин намали резултата с прекрасно изпълнение от пряк свободен удар.

Минута преди последния съдийски сигнал, когато след центриране от пряк свободен Радослав Терзиев бе близо до това да нанесе завършващ удар, но защитата на Анжи успя да си свърши работата и да попречи на централния бранител на Ботев.

Утре Ботев се прибира в България.

Ботев (Пд) - Анжи 1:2

0:1 Будовски '24
0:2 Асилдаров '28
1:2 Серкан Юсеин '73

Ботев (Пд)
: 99 Иван Чворович, 24 Лазар Марин, 6 Даниел Златков, 2 Цветомир Панов, 25 Крум Стоянов, 18 Радослав Терзиев, 73 Антонио Вутов, 17 Лъчезар Балтанов, 10 Серкан Юсеин, 9 Фернандо Виана, 20 Омар Косоко
През второто полувреме в игра влязоха
: Кристиан Димитров, Меледже Омнибес, Фелипе Бризола, Кристиан Добрев, Милко Георгиев, Борис Тютюков, Крум Стоянов

11 февруари, в Турция: Ботев - Верея

НА ЖИВО: Ботев (Враца) - Лудогорец (СЪСТАВИ)

Гледайте и следете мача в Разград тук...

Вальо Илиев: Играхме добре, но ни липсваше ефективност

Според треньора на ЦСКА 1948 проблемът с неговия тим е чисто психически

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо