3. Черно море изпусна в края Пандури

Черно море изпусна в края Пандури

Новият Вилян Бижев с два гола във втори пореден мач - 2:2

Черно море фиксира реми във втората си контрола от зимната подготовка.

След като в първия си мач за годината момчетата на Никола Спасов разбиха с 5:0 грузинския Колхети, сега те направиха 2:2 с румънския Пандури.

С две попадения блесна новото попълнение Вилян Бижев, който вкара два гола и за споменатия вече успех.

Днес първият шанс се откри точно пред него, но ударът му в 14-ата минута бе спасен от вратаря.Десет минути по-късно обаче миналият през Ливърпул нападател се реабилитира след асистенция на Марчин Буркхард – 1:0.

След половин час игра Марк Клок пропусна, а в 33-ата минута Пандури възстанови статуквото – 1:1.

Малко преди почивката “моряците” отново поведоха, тъй като Венков изведе Бижев, а той пак прати топката във вратата - 2:1.

Точно преди почивката Бижев вкара още веднъж, но голът му бе отменен заради засада.

В началото на второто полувреме Чанович спаси опасен удар, а след това мощен шут на Райков не намери целта.

В 60-ата минута Буркхардт излезе сам срещу вратаря, но шутира в аут, а в 76-ата неофициален дебют при второто си завръщане в Черно море записа Мамуту Кулибали.

В края Пандури заигра по-агресивно и успя да изравни в даденото от съдията продължение - 2:2.

Състав на Черно море: 40. Александър Чанович, 6. Кирил Котев, 4. Михаил Венков, 5. Стефан Станчев, 10. Марк Клок, 84. Тодор Паланков, 18.  Марчин Буркхардт, 8. Стенио дос Сантос, 13. Симеон Райков, 19. Матиас Курьор, Вилиан Бижев (1. Илия Николов, 91. Живко Атанасов, 17. Иван Коконов, 24. Слави Сталев, 7. Бекир Расим, 11. Живко Петков, Мамуту Кулибали, Тони Стоичков);