3. Черно море с класика над Черноморец (Балчик)

Черно море с класика над Черноморец (Балчик)

Иван Маркович се отличи с две от попаденията

Черно море завърши с победа серията си от контроли по време на паузата в първенството. „Моряците” се наложиха с 3:0 над Черноморец (Балчик). Двубоят се проведе на стадиона в курортния град пред около 100 души.

Варненци откриха резултата в края на първото полувреме. Точен бе бившият футболист на ЦСКА Иван Маркович след силен удар от дъгата на наказателното поле. Това бе неговият първи гол с екипа на Морето.

В 56-ата минута отново Маркович прати топката във вратата на тима от Балчик. Младият нападател засече с глава центриране на Романов.

Крайният резултат бе оформен в 64-ата минута, когато Педро Еуженио изведе Матиа Курьо, който технично пусна топката покрай вратаря.

В предишните си две контролни срещу Черно море записа равенство и загуба съответно от румънския Виторул (0:0), воден от Джика Хаджи, и московския Солярис (2:3), където наставник е Андрей Канчелскис.

В 27-ия кръг от А група „моряците” ще почиват, защото трябваше да играят с Литекс. В следващия кръг, на 9-и април тимът приема Пирин.