3. Черно море сломи Локо (Пд) с 2:1 във Варна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море сломи Локо (Пд) с 2:1 във Варна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вареа вкара първия си гол за "моряците", Котев си отбеляза автогол, а Карагарен вкара само почетен гол

Черно море измести поне временно Левски от петото място в А група след 2:1 на „Тича” над Локо (Пд) в първа среща от 8-ия кръг. Първи гол на Вареа с екипа на „моряците” и автогол на Котев дадоха добър аванс на домакините преди резервата Карагарен да вкара само почетен гол след хубав пас с пета на Камбуров.

Едва втората победа на Черно море пред собствена публика този сезон качи тима на Никола Спасов на пето място с 11 точки, Левски остава шести с 9, толкова има и Ботев (Пд), който е седми. Локо (Пд) остана само с точка далеч от дома от пет опита и остана на деветото предпоследно място с 5 точки. Последният Пирин има едва две.

Началните минути бяха по-предпазливи с битка в центъра и никаква работа за двамата вратари. Андреас Васев създаде първото добро положение в 18-ата минута с добро центриране отдясно, а Вареа на плонж засече с глава покрай далечната греда.

Аржентинецът обаче поправи мерника в 22-ата минута. Тогава Люк Дюфо се справи катастрофално при опит да изчисти с глава в наказателното и вместо това пусна за Вареа пред вратаря и той акробатично разстреля Ел Харуби за 1:0.

Локомотив имаше златна възможност да изравни, но непокритият между трима Камбуров насочи неточно с глава от 7-8 метра след центриране на Пламен Крумов, а Китанов не помръдна от голлинията.

Съдията Никола Попов подмина две нарушения за жълт картон на двата отбора през първата част, но преди почивката неговият асистент от далечната страна направи далеч по-голям гаф и спря с несъществуваща засада Курьор, който бе изведен сам срещу вратаря от Бурабия след отлично подаване. Така не се стигна до почти сигурен гол.

Втората част стартира с по една смяна на двамата наставници, а Зоран Балдовалиев остана под топката на границата на вратарското поле при добро центриране на Димо Бакалов, топката стигна зад него за Камбуров, който не овладя добре и не можа да стреля.

В 57-ата минута Андреас Васев размина Крум Стоянов отдясно и намери в коридор Курьор, който опита по земя да върне за Васев пред вратата, Котев протегна крак в опит да избие и си вкара автогол – 2:0.

Димо Бакалов от воле накара Китанов да избива след добра игра с глава на Камбуров, но активизацията на „смърфовете” през втората част даде резултат. Капитанът Камбуров чудесно чукна с петичка за Бирсент Карагарен и резервата се разписа по диагонала за 2:1 точно в средата на полувремето.

До края Локо тръгна по-смело напред, а Черно море дебнеше на контри. Курьор елиминира Тунчев и падна след финт срещу Крум Стоянов, контакт имаше и бранителят не игра с топката, но съдиите прецениха, че няма основание за дузпа.

10 минути преди края Черно море направи нова бърза контра, Курьор пусна вляво за Вареа, който с късмет преодоля защитник, но Ел Харуби излезе да го пресреща и спечели аут след двоен рикошет.

Локо имаше добри шансове да изравни, но първо стигна само до корнер след меле пред Китанов, а после удар на Балдовалиев бе избит вдясно към Карагарен, който акробатично от воле стреля над целта.

В следващия 9-и кръг Черно море гостува на Литекс, а Локомотив (Пд) приема Пирин в битка  на дъното.