3. "Червено-черният" валяк гази наред, мина мощно и през Септември (ВИДЕО)

"Червено-черният" валяк гази наред, мина мощно и през Септември (ВИДЕО)

Локо (Сф) с 4 от 4 след бомбастично 5:2 в Драгалевци, замирисва на Efbet лига!

Локомотив (София) разби с 5:2 Септември (София) в дербито помежду им от четвъртия кръг във Втора лига. "Железничарите" показаха отлична игра в атака и допуснатите две попадения не успяха да ги спрат към четвъртата им поредна победа от началото на първенството.

Първата по-интересна ситуация дойде в 6-ата минута, когато Стефан Гаврилов опита подаване в наказателното поле отдясно. Матеус не прецени добре ситуацията и топката попадна във Владимир Николов, който стреля, но поркай вратата на Ивайло Василев.

Малко след това Мартин Ачков отправи силен удар извън наказателното поле, но топката профуча покрай вратата на „железничарите“.

Локомотив отговори с хубава атака, при която топката бе центрирана, като Светослав Диков отправи подаване в наказателното поле отляво, но никой не успя да засече. Топката обаче стигна до другия край на наказателното поле, където Педро Ферари центрира на далечната греда, а там от два-три метра Диков стреля с глава в аут.

В 16-ата минута гостите поведоха в резултата, след като Диков успя да с едно докосване да намери в половината на Септември Илиян Стефанов. „Десетката“ на „железничарите“ продължи за Денислав Станчев, който се измъкна от засадата и с удар под плонжа на Павел Здравков, отбеляза – 0:1.

В 36-ата минута обаче домакините изравниха. След нарушение на бразилския защитник Матеус, Септември получи право да изпълни свободен удар. Последва центриране, при което Владимир Николов не успя да играе с глава, но бразилецът спря топката с гръб в малкото наказателното поле пред Василев, като по този начин свали за Асен Георгиев, който отбеляза.

Секунди преди да изтече редовното време на първата част Педро Ферари нахлу в наказателното поле на домакините и бе съборен от Ангел Грънчов, за което Георги Гинчев отсъди дузпа. Зад топката застана Диков, който реализира  - 1:2.

Секунди след началото на втората част Локомотив вкара трето попадение. Резервата Красимир Милошев отправи чудесно подаване на десния фланг, където бе Александър Александров. Седмицата на гостите преодоля Мартин Ачков, влезе в наказателното поле, залъга Ангел Грънчов, след което си нагласи топката и мощен удар отблизо препарира Здравков – 1:3.

В 67-ата минута домакините успяха да върнат едно попадение. Топката бе центрирана отдясно в наказателното поле, където резервата Аспарух Смилков върна с глава за друга резерва Кристиян Пашов, който пък му върна. Смилков подаде на границата  на вратарското поле, където Марио Илевски отбеляза.

Само две минути след това, Локомотив си върна аванса от две попадения. След изпълнение на тъч отляво Асен Георгиев остана под топката, а Ангел Грънчов не се ориентира, което даде шанс на Илиян Стефанов с прехвърлящ удар да намери вратата на Здравков за четвърти път.

Крайното 2:5 се оформи, след като Наско Милев навлезе в наказателното поле, след което върна топката чак до границата му, където Илиян Стефанов с прецизен удар по земята намери долния ляв ъгъл на Зравков – 2:5.

Така Локо (София) е с 12 точки след четири поредни победи и заема първото място в класирането, докато Септември остана на десетото място с четири точки.